Sony Cyber-shot RX100 III - test

Sony Cyber-shot RX100 III to kieszonkowy kompakt o dużej, 1-calowej matrycy o rozdzielczości 20 megapikseli i jasnym obiektywie o zakresie 24-70 milimetrów. Aparat ma wbudowaną łączność Wi-Fi, zaawansowane opcje filmowe, ale na tle wcześniejszych wersji wyróżnia się wbudowanym wizjerem elektronicznym, który chowa się w głębi obudowy. Zapraszamy do lektury testu tego ciekawego kompaktu.

Autor: Michal Grzegorczyk

1 Sierpień 2014
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

Przez długie lata zdecydowana większość zaawansowanych kompaktów była wyposażana w matryce o rozmiarze 1/1,7 cala, z nielicznymi wyjątkami w postaci stałoogniskowców z matrycą APS-C czy superzoomów 2/3 cala. Kolejne modele różniły się zakresem ogniskowych, jasnością obiektywu, wielkością ekranu czy dodatkowymi funkcjami. Tymczasem pasjonaci fotografii stale szukali niewielkiego, kieszonkowego, ale jednocześnie zaawansowanego kompaktu, który mógłby być uzupełnieniem ciężkich i mało poręcznych lustrzanek. Ciekawą propozycję w tym segmencie rynku miał koncern Sony, który zaprezentował model Cyber-shot RX100. Rok później pojawiła się wersja oznaczona numerem II, a kilka dni temu w nasze ręce trafił model Sony Cyber-shot RX100 III.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Tak jak w przypadku poprzedników, RX100 III rejestruje zdjęcia za pośrednictwem 1-calowej matrycy o rozdzielczości 20,1 megapiksela. To ciekawy kompromis między jakością obrazu, a wielkością aparatu (przede wszystkim obiektywu). Listę wyposażenia uzupełnia obiektyw Zeiss Vario-Sonnar T* 24-70 mm (ekwiwalent) o świetle f/1,8-2,8, 3-calowy ekran LCD, moduł łączności Wi-Fi, a także wizjer elektroniczny, ukryty wewnątrz obudowy i wysuwany w razie potrzeby przez użytkownika.

Sony Cyber-shot RX100 III nie jest tani - chwilę po tym jak trafił do sklepów trzeba za niego zapłacić około 3400 złotych. RX100 III ma konkurentów w postaci swoich starszych braci - modele RX100 II i RX100 są stale produkowane i dostępne za odpowiednio 2500 złotych i 1800 złotych. Wśród konkurencji z innych firm trzeba wymienić takie aparaty jak Fujifilm X20, Canon G1X II, Panasonic Lumix LX7, Ricoh GR, a także liczne bezlusterkowce.

Test został podzielony na następujące części.

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Budowa i ergonomia
  4. Optyka
  5. Fotografowanie
  6. Jakość zdjęć
  7. Osiągi matrycy
  8. Podsumowanie
  9. Zdjęcia do pobrania
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy OM-3 to flagowe funkcje OM-1 zamknięte w korpusie stylizowanym na analogowego Olympusa. To także nowe kreatywne tryby. Oto, jak spisuje się w praktyce.
38
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nowa uniwersalna pełna klatka Leiki ma być godnym rywalem dla wydajnych zawodowych korpusów konkurencji. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, żeby tego dokonać, czy jednak nie jest to...
19
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
57
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (11)