Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
7. Jakość zdjęć
Szum
Poziom szumów utrzymuje się na bardzo niskim poziomie do ISO 800, a nawet ISO 1600. Na kolejnej czułości obraz nie jest już tak klarowny jednak nadal prezentuje się dobrze. Kolejne działki czułości wprowadzają więcej widocznego szumu, który degraduje obraz. Ostatnią użyteczną czułością do mniejszych odbitek jest ISO 6400.
Reprodukcja szczegółów
Reprodukcja szczegółów stoi na bardzo dobrym poziomie, zwłaszcza z obiektywem Panasonic Lumix G X 12-35mm F2.8 ASPH Power OIS. Widać zdecydowaną poprawę jakości obrazu zwłaszcza na wysokich czułościach. Szczegółowość zdjęć utrzymuje się na bardzo dobrym poziomie do wartości ISO 3200. Wyraźny spadek jakości obrazu obserwujemy dopiero dla ISO 6400 i ISO 12800, mimo to możemy skorzystać z tych czułości, o ile nie chcemy drukować zdjęć w dużym formacie. Pod tym względem GH3 prezentuje się lepiej niż Olympus OM-D E-M5, ale na ostateczny werdykt poczekajmy do naszego pełnego testu.
Reprodukcja kolorów
Jak widać na zdjęciach poniżej Lumix GH3 nie ma problemów z poprawna reprodukcją kolorów. W świetle dziennym podstawowe kolory są dobrze zbalansowane i robią dobre wrażanie. Trochę gorzej wygląda sytuacja w świetle żarowym, w którym widzimy dość mocną żółtą dominantę jest to jednak bardziej kwestia działania automatycznego balansu bieli. W światłach o wyższej temperaturze barwowej GH3 nie ma problemów z dobrą reprodukcją kolorów.
Podsumowanie
Pod względem jakości zdjęć JPEG GH3 nie ma się czego wstydzić. Możemy ustawić limit ISO Auto na ISO 1600 albo 3200 i nie przejmować się zbytnio jakością zdjęć. Oczywiście jeżeli zamierzamy wykonać dużą odbitkę warto zastosować najniższe czułości ISO. Trudno też narzekać na kolorystykę zdjęć, która prezentuje się naturalnie dla oka.
+ niski poziom szumu do ISO 3200
+ reprodukcja szczegółów do ISO 3200
+ reprodukcja kolorów