Samsung NX20 - test

Samsung NX20 to flagowy reprezentant linii bezlusterkowców, stale rozwijanej przez koreańskiego producenta. Niewielki korpus skrywa w sobie 20-megapikselową matrycę APS-C, wbudowany wizjer elektroniczny, a także obrotowy ekran AMOLED. Nowością w tego typu aparatach jest obecność modułu Wi-Fi.

Autor: Patryk Wiśniewski

10 Sierpień 2012
Artykuł na: 29-37 minut

5. Menu i tryby odtwarzania

Menu fotografowania

W tej części menu ustawimy podstawowe parametry fotografowania takie jak kompresja, format zdjęć czy pomiar światła. Zostało ono podzielone na trzy zakładki, po których poruszamy się przy pomocy nawigatora.

Menu filmowania

Pomimo możliwości manualnego sterowania w czasie filmowania menu wygląda dość skromnie. Składa się z jednej zakładki, w której możemy ustawić format zdjęcia, fader, czy poziom czułości mikrofonu.

Menu niestandardowe

W trzeciej zakładce opisanej jako menu niestandardowe, użytkownik Samsunga NX20 znajdzie dodatkowe funkcje fotograficzne. Menu zostało podzielone na trzy zakładki, po których poruszamy się nawigatorem.

Ustawienia

W zakładce ustawień możemy ustawić podstawowe funkcje dotyczące aparatu. To właśnie tutaj zmienimy język, datę oraz strefę czasową, czy też wyłączymy wyświetlanie pomocy, które domyślnie jest włączone.

Menu GPS

Po podlączeniu zewnętrznego modułu GPS, oznaczonego symbolem WGS84, otrzymamy możliwość obsługi osobnej zakładki menu. Dzięki temu przy wykonywaniu zdjęć będziemy mogli zapisać informacje o swoim położeniu.

Menu podręczne

Samsung NX20 oferuje obszerne menu podręczne. Uruchamiamy je przyciskiem Fn, następnie na używanym przez nas wyświetlaczu (ekran Super AMOLED lub wizjer elektroniczny) wyświetla się kilka "zakładek" z parametrami. Poruszamy się po nich przy pomocy nawigatora, aby móc zmienić interesującą nas funkcję musimy kliknąć przycisk OK umieszczono na środku nawigatora, a następnie zmienić parametr przy pomocy obrotowej tarczy na tylnej ściance.

Tryby odtwarzania

Samsung NX20 daje użytkownikowi prawie wszystko to, co jest niezbędne jeśli chodzi o odtwarzanie zdjęć. Możemy je powiększać, pomniejszać, wyświetlać informacje i histogram. Niestety, nie ma możliwości wyświetlenia alarmu prześwietleń, co jest dość dziwne w przypadku tak zaawansowanego aparatu.

Podsumowanie

Menu flagowego bezlusterkowca Samsunga zostało zaprojektowany w przemyślany sposób. Przejrzyste, estetycznie zaprojektowane zakładki pozwalają bezproblemowo poruszać się kolejnych funkcjach. Na pochwałę zasługuje obecność obszernego menu podręcznego, które umożliwia szybką zmianę podstawowych parametrów fotografowania. Jedynym problemem jest brak alarmu prześwietleń.

+ przejrzyście zaprojektowane menu

+ obszerne menu podręczne

- brak alarmu prześwietleń

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q3 43 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica Q3 43 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po latach próśb, na rynku ląduje wreszcie Leica Q w wersji z obiektywem standardowym. Sprawdzamy, co ma do zaoferowania zestaw, na który tylu czekało.
16
Hover Air X1 - dron inny, niż wszystkie [TEST]
Hover Air X1 - dron inny, niż wszystkie [TEST]
Hover to dron zamykający esencję ujęć lotniczych w najprostszej możliwej formie, którą można obsługiwać bez żadnego kontrolera i która chce zmienić nasze myślenie o dronach....
23
Nikon Z6 III - test aparatu
Nikon Z6 III - test aparatu
Trzecia generacja Nikona Z6 ma już niewiele wspólnego z poprzednikiem. Czy nowy korpus ma szansę zdobyć szturmem rynek? Sprawdzamy jego potencjał…
63
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)