Paweł Fabjański: sztuczna inteligencja to już nie jest zabawa [PODCAST]

Czy fotografia ustąpi miejsca treściom video? Czy sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe zmienią branżę foto na zawsze? Między innymi o to pytamy gościa najnowszego odcinka podcastu fotopolis.

Autor: Michał Matus

9 Wrzesień 2022
Artykuł na: 2-3 minuty

Paweł Fabjański to fotograf, który nie boi się nowych technologii. Od lat eksperymentuje z wirtualnym środowiskiem, chętnie korzysta ze skanowania 3D i ciągle eksploruje nowe pola, które odkrywa przed nim technologia. Czasem eksperymenty kończą się sukcesem, czasem okazują się ślepą uliczką, ale to właśnie odkrywanie i testowanie nowych narzędzi tak pociąga naszego gościa.

Jakie jest jego spojrzenie na przyszłość fotografii? Na czym polega virtual-produciton-photo-shooting? Tego dowiesz się z tego odcinka Rozmowy Fotopolis.

Partnerem podcastu jest Puma, organizator StreetMeetWarsaw - projektu, w ramach którego Paweł Fabjański, prawdopodobnie jako pierwszy na świecie wykorzysta silnik UnReal do renderowanej w czasie rzeczywistym sesji zdjęciowej.

Przeczytaj także:
Paweł Fabjański: "Granice fotografii coraz bardziej się rozmywają"

O tym jak branża zmieniła się na przestrzeni ostatnich lat, jej przyszłości, i wpływie nowych technologii na medium fotograficzne, rozmawiamy z utytułowanym twórcą i wykładowcą PWSFTviT w Łodzi. [Czytaj więcej]

Paweł Fabjański - sylwetka fotografa

Fotograf z wieloletnim doświadczeniem w branży reklamowej. Ma na koncie realizacje dla takich marek jak Red Bull, Sony, Samsung, Play, Skoda, T-Mobile, Orange czy Nike. Zdobywca branżowych nagród, takich jak Silver Lion (Cannes), Golden Drum, Eurobest i licznych nagród w konkursie KTR. Londyński magazyn Creative Review przyznał mu wyróżnienie “Best-in-Book”, a wydawnictwo Luerzer’s Archive umieściło jego zdjęcia w albumie “200 Best Ad Photographers Worldwide”. Prowadzi pracownię Fotografii Komercyjnej w Łódzkiej Szkole Filmowej. Swoją uwagę skupia głównie na zagadnieniu przenikania się sztuki i komercji. Jego prace prezentowane były na wystawach w Paryżu, Cannes, Pradze, Nowym Jorku oraz w Warszawie.

Skopiuj link

Autor: Michał Matus

Dziennikarz audio zafascynowany fotografią. Od sprzętu w fotografii woli wciągające koncepcje, co nie przeszkadza mu w kupowaniu kolejnych aparatów. Lubi słuchać fotografek i fotografów.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Podcast
Kacperak, Siderski, Wdowicz-Wierzbowska: historie osobiste [PODCAST]
Kacperak, Siderski, Wdowicz-Wierzbowska: historie osobiste [PODCAST]
Co się stanie, gdy aparat obrócimy w swoją stronę? Jak opowiadać zdjęciami o stracie czy bolesnych procesach, które dzieją się za zamkniętymi drzwiami? O ważnych, ale też trudnych historiach...
9
O twórczej wolności. Bartek Wieczorek i Bart Pogoda [PODCAST]
O twórczej wolności. Bartek Wieczorek i Bart Pogoda [PODCAST]
Trochę o fotografii, dużo o byciu w podróży, a najwięcej o jeździe na rowerze. O ważnych momentach, wyzwaniach i współpracy rozmawiamy z fotografami Bartem Pogodą i Bartkiem Wieczorkiem.
20
„Forever mine” Anny Bedyńskiej, czyli jak Japonia każe rodzicom zapomnieć o swoich dzieciach [PODCAST]
„Forever mine” Anny Bedyńskiej, czyli jak Japonia każe rodzicom zapomnieć o swoich dzieciach...
Po rozwodzie tylko jeden rodzic ma prawo do opieki, drugi jest odsuwany od swojego dziecka na zawsze. Z laureatką World Press Photo rozmawiamy o wystawie i książce dotykającej tego problemu.
15
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (14)