Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
To wystawa o pamięci i tym jak na bieżąco ją modyfikujemy. Bezwiednie. W opisie wystawy można przeczytać, że projekt Tomasza Wysockiego to seria malarskich i pełnych detali sekwencji fotografii i obiektów – prawdopodobnych konstrukcji, które mogły się wydarzyć, są interpretacją zapamiętanych wydarzeń, ich połączeniem lub projekcją.
Autor nie ukrywa, a zdecydowanie uwypukla elementy manipulacji, wzbogacając pracę o metaforyczne w jego odczuciu szczegóły, które nie są częścią jego wspomnień, jedynie reprezentują emocje i przywołują uczucia.
fot. Tomasz Wysocki
W podcaście Wysocki - co rzadkie u artystów - tłumaczy w szczegółach historię swoich prac, uzasadnia dokonane wybory i mówi o tym jak łączy techniki tradycyjnej fotografii, studyjnej kreacji i sztucznej inteligencji.
Tomasz Wysocki zajmuje się fotografią inscenizowaną oraz scenografią filmową. W swoich projektach stara się naprzemiennie czerpać z tych dwóch obszarów, inspirując się przy tym rzeźbą i malarstwem. Zazwyczaj swoje plany zdjęciowe pieczołowicie buduje, a następnie fotografuje bez manipulacji montażem komputerowym. Ukończył z wyróżnieniem Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną w Łodzi na kierunku Fotografia. Swoje prace pokazywał na wystawach indywidualnych i zbiorowych m.in w Nowym Jorku, Pekinie, Mediolanie, Kopenhadze, Berlinie, Wiedniu, Paryżu, Warszawie i Łodzi. Przez wiele lat był reprezentowany przez Leica 6x7 Gallery Warszawa. Laureat Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendysta Ministra Nauki (2014, 2016).
Festiwal W Ramach Sopotu trwa jeszcze do 17 października. Więcej informacji oraz program wydarzenia znajdziecie na wramachsopotu.pl.