Wydarzenia
Sprawdź promocje Black Friday w Cyfrowe.pl
3. Konstrukcja
Testowany zoom przypomina wyglądem kity konkurencji ale jest znacznie mniejszy. Na bocznej ściance ma wbudowany przełącznik, który służy do włączania i wyłączania stabilizacji. Obiektyw ma metalowy bagnet. Nad czerwoną, wypukłą kropką znajdują się napisy informujące nas o zakresie ogniskowych i o najmniejszej odległości z jakiej możemy robić zdjęcia. Ząbki na pierścieniu do zmiany ogniskowej są zrobione z gumy, natomiast pierścień do ustawiania ostrości jest plastikowy.
Obiektyw LUMIX G VARIO 14-45 mm / F3.5-5.6 ASPH. / MEGA O.I.S zbudowany jest z 12 elementów, wśród których występuje soczewka asferyczna. Szkła o niskiej dyspersji nie występują, co jest dość typowe dla tego typu konstrukcji. Przysłona składa się z siedmiu listków, które możemy domykać od f/3.5 do f/22 dla 18mm i od f/5.6 do f/22 dla 55mm.
Osoby, które chciały by ten obiektyw wykorzystywać razem z filtrem polaryzacyjnym albo z filtrem połówkowym na pewno ucieszy wiadomość, że podczas ustawiania ostrości nie obraca się przednia część, na której mocuje się właśnie te elementy. Ogniskowe możemy zmieniać w zakresie od 14 do 45mm, co daje ekwiwalent dla małego obrazka 28-90 mm. Poniżej umieszczone są przykładowe zdjęcia obrazujące powiększenia jakie uzyskać możemy tym zoomem.