Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
iPhone 5S to ostatni model popularnego smartfona Apple. Urządzenie ma podwójną lampę LED, umożliwia wykonywanie zdjęć seryjnych z prędkością 10 kl/s oraz kręcenie filmów slow-motion. Zobaczcie jak radzi sobie wbudowany aparat fotograficzny.
Popularność iPhone'a leży w prostocie i intuicyjności obsługi oraz szeregu aplikacji, którym poświęciliśmy cały cykl - iPhone - przegląd aplikacji fotograficznych. Najpopularniejszą z nich jest w tej chwili prawdopodobnie Instagram. Możliwość regulacji czułości, czasu naświetlania czy zastosowanie samowyzwalacza - to byłyby zmiany, które odmieniłyby oblicze iPhone'a.
Kiedy inni produceni zwiększają ilość możliwości aparatów w smartfonach, Apple wydaje się stać w miejscu. Nie przeszkadza mu to jednak w tym, żeby tworzyć jeden z najpopularniejszych fotografujących telefonów.
Najnowszy model smartfona Apple iPhone 5S nie przynosi rewolucji. Konstrukcja nie zmieniła się. Od poprzednika różni się odrobinę lepszą jakością obrazu, funkcją filmowania slow-motion oraz trybem seryjnym.
Najsłabszym ogniwem pozostaje tradycyjnie bateria. Biorąc jednak pod uwagę, że zwykle mamy dostęp do prądu, to wystarczy tylko pamiętać o regularnym ładowaniu. Poza tym smartfon w wielu przypadkach rozładowują inne aplikacje i funkcjonalności, a nie sam aparat.
Użytkownicy iPhone'a 5 nie muszą spieszyć się z wymianą telefonu na nowy. Warto poczekać na kolejny model, który być może przyniesie bardziej rewolucyjne zmiany. Ci, którzy chcieliby dopiero zacząć swoją przygodę ze smartfonem Apple dostają najbardziej zaawansowany do tej model iPhone'a z przyzwoitym aparatem.
Porównanie starszego modelu - iPhone'a 4S z poprzednimi wersjami smartfona (3G, 3GS i 4) znajdziecie w naszym teście smartfona iPhone 4S.
+ bardzo dobra obrazu na niskich czułościach
+ tryb seryjny
+ tryb HDR
+ panoramy
+ dostęp do wielu aplikacji
+ intuicyjna i prosta obsługa
- brak wpływu na parametry fotografowania takie jak czułość, czas naświetlania
- niska wydajność baterii
- problematyczna zmiana trybów