Podsumowanie

Panasonic Lumix G2 to następca pierwszego reprezentanta systemu mikro 4/3 - Lumiksa G1. Nowością jest możliwość rejestracji filmów HD 720p kompresowanych w AVCHD Lite. Poprawiono również ergonomię aparatu - wyświetlacz LCD jest teraz czuły na dotyk, a pokrętło sterujące powędrowało pod kciuk. Oczywiście to nie wszystkie zmiany - zapraszamy do lektury pełnego testu.

Autor: Damian Bednarzak

25 Czerwiec 2010
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

Podsumownie

Panasonic Lumix G2 odruchowo będzie porównywalny do poprzednika, modelu G1. Różnic nie znajdziemy wiele, ale są one dosyć istotne. Przede wszystkim zastosowanie dotykowego wyświetlacza LCD, dzięki któremu obsługa aparatu stała się jeszcze szybsza i bardziej intuicyjna. Drugą zmianą jest dodanie rejestracji filmów HD 720p AVCHD Lite, które w połączeniu z dotykowym wyświetlaczem pozwalają na zmianę punktu AF bez przerywania rejestracji.

Oczywiście G2 odziedziczył po poprzedniku jego najlepsze cechy. Można tu wymienić przegubowe mocowanie monitora LCD oraz bardzo wysokiej jakości wizjer elektroniczny. Do tego doliczyć należy również szybki autofokus oraz możliwość korzystania z całkiem pokaźnej grupy obiektywów mikro 4/3.

Jeśli chodzi o jakość obrazu to matryca Panasonika radzi sobie bardzo przyzwoicie. Może nie osiąga tak dobrych rezultatów na wysokich czułościach jak sensory Exmor w Sony NEX-ach, ale wypada zdecydowanie lepiej w porównaniu do matrycy w Samsungu NX10. Warto dodać, że jest jedna kategoria, w której nie łatwo dorównać G2, mianowicie odwzorowanie barw. Z pewnością użytkownicy Panasonika będą zadowoleni z naturalnej i przyjemnej dla oka kolorystyki zdjęć.

Słabą stroną Panasonika G2 jest na pewno tryb seryjny, 3,2 kl/s było standardem w momencie pojawienia się poprzednika G1. Brakować może również nowatorskich trybów ekspozycji, jak zdjęcia HDR czy panoramy tworzone w całości przez aparat.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze plusy i minusy Panasonika G2:

+ świetna jakość obrazu, przede wszystkim reprodukcja kolorów

+ obrotowy i dotykowy wyświetlacz LCD

+ bardzo dobrej jakości wizjer elektroniczny

+ wysoka ergonomia

+ szerokie możliwości personalizacji

+ filmowanie HD 720p AVCHD Lite z AF

+ obsługa kart SDXC

+ wbudowana lampa błyskowa

- wolny tryb seryjny

- przeciętny czas pracy na jednym ladowaniu

Panasonic Lumix DMC-G2 uzyskał w swojej klasie 66%
Spis treści
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony kończy rok z przytupem, prezentując dwie iście profesjonalne konstrukcje - najnowszy flagowy korpus Sony A1 II i uniwersalny, superjasny zoom średniego zasięgu. Czy nowy korpus...
27
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po pięciu latach Nikon prezentuje wreszcie następcę pierwszego amatorskiego korpusu w systemie Z. To nadal ta sama matryca, ale lepsza wydajność, bardziej rozbudowana ergonomia i...
35
Fujifilm X-M5 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [RAW]
Fujifilm X-M5 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [RAW]
Nowy Fujifilm X-M5 to najtańszy aparat w systemie, ale pod względem możliwości daleko mu do typowego amatorskiego korpusu. Czy to możliwe, że Fujifilm zrobiło wymarzony aparat dla...
44
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj