Canon EOS 7D - Podsumowanie

Zapraszamy do lektury testu Canona EOS 7D - najbardziej zaawansowanej lustrzanki tego producenta z matrycą o rozmiarze APS-C. Dotychczas w ofercie Canona brakowało niepełnoklatkowej, szybkiej lustrzanki reporterskiej, która mogłaby być pomostem między korpusami amatorskimi, a serią 1D. EOS 7D ma uzupełnić ofertę Canona w tym segmencie.

Autor: Michal Grzegorczyk

6 Listopad 2009
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

8. Podsumowanie
Canona EOS 7D trzeba zaliczyć do bardzo udanych lustrzanek dla wymagających entuzjastów fotografii i zawodowców. Sprawdzi się zarówno na sesji ślubnej, w reportażu jak i w studiu fotograficznym. Charakteryzuje się dbałością o wykonanie i odpornością na warunki atmosferyczne dzięki dużej ilości uszczelek. Ergonomia użytkowania także stoi na wysokim poziomie - wystarczy wymienić szybkie menu ekranowe, wygodny grip czy tylną tarczę nastaw. Można narzekać na podwójne funkcje przycisków jednak gdy 7D zagości już w czyjejś torbie fotograficznej nie sądzę, żeby było to problemem. Na pochwałę zasługuje także zintegrowany system czyszczenia matrycy, który sprawował się bardzo dobrze.

Gdy Canon zaprezentował model 7D pierwszą myślą jaka przyszła mi do głowy była "po co, aż 18-megapikseli". Mając jednak matrycę o takiej rozdzielczości i osiągach jak w EOS-ie 7D wypada spytać - czemu nie? Przecież często w pracy reporterskiej musimy korzystać z fragmentu zdjęcia, a dzięki takiej rozdzielczości nawet nieduży fragment zdjęcia może zostać opublikowany.

Dużym plusem 7D jest jego wizjer, który oferuje około 100% krycia i zapewnia jasny i klarowny obraz. Na uwagę zasługuje też informacja dostępna w wizjerze, która pozwala nie odrywać od niego oka podczas fotografowania.

Do plusów trzeba też zaliczyć ekran LCD o rozdzielczości 920 tys. punktów i górny wyświetlacz LCD z przejrzystym rozmieszczeniem informacji.

Funkcje czysto fotograficzne jak pomiar ostrości, pomiar światła, balans bieli czy zdjęcia seryjne działają bez zarzutu i pozwalają na komfortową pracę. Warto tu także wspomnieć o rozbudowanej funkcjonalności systemu autofokusa.

Z nowinek trzeba wspomnieć o możliwości bezprzewodowej komunikacji z dedykowanymi lampami błyskowymi za pomocą lampy wbudowanej. Dotychczas musieliśmy mieć dwie lampy z serii Speedlite - teraz wystarczy jedna taka lampa.

Ostatnią funkcją, o której warto wspomnieć w podsumowaniu jest filmowanie. Canon 7D pozwala na nagrywanie filmów w najwyższej jakości HD 1920 x 1080 pikseli.

+ matryca CMOS 18 Mp
+ system czyszczenia matrycy
+ jasny wizjer
+ informacja w wizjerze
+ górny wyświetlacz LCD
+ monitor LCD o rozdzielczości 920 tys. punktów
+ złącze HDMI
+ gniazdo mikrofonu
+ sterowanie wbudowaną lampą zewnętrznymi lampami błyskowymi
+ wysokiej jakości materiały z jakich wykonano aparat
+ szybkie menu ekranowe Q
+ wygodna tylna tarcza nastaw
+ elektroniczna poziomica
+ wygodny grip
+ uszczelniony korpus
+ szybkość działania
+ zdjęcia seryjne
+ 19 krzyżowych punktów AF
+ szybki tryb ciągły autofokusa
+ pomiar światła połączony z wybranym punktem AF
+ automatyczny balans bieli
+ filmy w jakości HD 1920 x 1080 pikseli
+ małe RAW-y

- podwójne funkcje przycisków
- umieszczenie przycisku pomiaru światła / balansu bieli
- wspomaganie autofokusa lampą błyskową

Canon EOS 7D uzyskał w swojej klasie 76%








]

Spis treści
Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony kończy rok z przytupem, prezentując dwie iście profesjonalne konstrukcje - najnowszy flagowy korpus Sony A1 II i uniwersalny, superjasny zoom średniego zasięgu. Czy nowy korpus...
27
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po pięciu latach Nikon prezentuje wreszcie następcę pierwszego amatorskiego korpusu w systemie Z. To nadal ta sama matryca, ale lepsza wydajność, bardziej rozbudowana ergonomia i...
35
Fujifilm X-M5 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [RAW]
Fujifilm X-M5 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [RAW]
Nowy Fujifilm X-M5 to najtańszy aparat w systemie, ale pod względem możliwości daleko mu do typowego amatorskiego korpusu. Czy to możliwe, że Fujifilm zrobiło wymarzony aparat dla...
44
Powiązane artykuły
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj