Samsung NV100HD - krótki test

We wrześniu tego roku znana seria kompaktowych Samsungów NV rozszerzyła się o model NV100HD. Jest to do tej pory najwyższy model kompaktowych Samsungów, a człon HD w nazwie oznacza zgodność ze standardem High Definition. Aparat charakteryzuje się bardzo wysoką, 14,7 MP, rozdzielczością matrycy oraz dużym 3-calowym, dotykowym wyświetlaczem LCD. Z pewnością jest to sprzęt wyróżniający się spośród konkurencji za sprawą nie tylko powyższych, ale jeszcze kilku innych, ciekawych właściwości.

Autor: Damian Bednarzak

23 Grudzień 2008
Artykuł na: 29-37 minut

7. Podsumowanie

Samsunga NV100HD z pewnością możemy uznać za aparat nowatorski pod wieloma względami. Dotykowa obsługa oraz kompatybilność ze standardem HDMI sprawia, że przykuwa oko potencjalnych klientów. Jeżeli doliczymy do tego dużą rozdzielczość oraz czułość matrycy, dla wielu fotoamatorów wydaje się produktem niemalże doskonałym. Na ziemię sprowadza jednak nie do końca taka jakość zdjęć, jakiej byśmy sie spodziewali. Jest to to wynik przeładowanej elementami światłoczułymi matrycy, jak i amatorskiej, nawet jak na kieszonkowe aparaty, klasy obiektywu.

Samsung NV100HD posiada większy (niż stosowany tradycyjnie w aparatach kieszonkowych), fizyczny rozmiar matrycy: 1/1.72". Nie zapewnia on jednak niskiego zaszumienia zdjęć. Powyżej ISO 400 poziom szumu jest bardzo dokuczliwy. Duży przetwornik może natomiast pomóc w uzyskaniu małej głębi ostrości, bardzo potrzebnej w zdjęciach portretowych oraz makro.

Na pochwałę zasługuje dopracowana technika rejestrowania sekwencji wideo, poza wysoką rozdzielczością, filmy są bardzo dobrze kompresowane. Widać odchodzą w przeszłość czasy, w których nawet na krótkie wyjazdy należało mieć albo kilka kart pamięci, żeby korzystać z nagrywania filmów.

Niewielkie gabaryty oraz solidna, lekka obudowa sprawiają, iż NV100HD będzie dobrym kompanem podróży.

Poniżej przedstawione są podstawowe plusy i minusy:

+ dotykowy ekran LCD

+ stabilizacja obrazu

+ nagrywanie filmów w jakości HD (1280 x 720 pikseli, 30 kl/s)

+ bogaty zestaw akcesoriów (pilot, stacja dokująca)

+ staranne wykonanie

+ dobre odwzorowanie kolorów

+ kompaktowy rozmiar

- średniej klasy obiektyw

- wysokie szumy już od ISO 800

- powolna praca

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q3 43 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica Q3 43 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po latach próśb, na rynku ląduje wreszcie Leica Q w wersji z obiektywem standardowym. Sprawdzamy, co ma do zaoferowania zestaw, na który tylu czekało.
16
Hover Air X1 - dron inny, niż wszystkie [TEST]
Hover Air X1 - dron inny, niż wszystkie [TEST]
Hover to dron zamykający esencję ujęć lotniczych w najprostszej możliwej formie, którą można obsługiwać bez żadnego kontrolera i która chce zmienić nasze myślenie o dronach....
23
Nikon Z6 III - test aparatu
Nikon Z6 III - test aparatu
Trzecia generacja Nikona Z6 ma już niewiele wspólnego z poprzednikiem. Czy nowy korpus ma szansę zdobyć szturmem rynek? Sprawdzamy jego potencjał…
63
Powiązane artykuły