Właściwości fizyczne

W lutym tego roku w sprzedaży pojawiła się nowa lustrzanka Sony A200. Następca pierwszej lustrzanki systemowej Sony, modelu A100, nie szokuje ilością nowości. Sensor CCD 10,2 Mp o rozmiarach APS-C (23,6 x 15,8 mm) pozostał bez zmian. 10 Mp to teraz już standard wśród podstawowych modeli lustrzanek.

Autor: Marcin Falana

20 Marzec 2008
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

4. Właściwości fizyczne

W tej dziedzinie właściwie niewiele się zmieniło w porównaniu z modelem A100, więc odsyłamy do testu A100 Właściwości fizyczne.

Monitor

Sony A200 został wyposażony w 2,7-calowy monitor Clear Photo LCD Plus o rozdzielczości ok. 230 tys. punktów. Wyświetlacz ma dwie przydatne funkcje: obracanie informacji gdy przekręcimy aparat do pionu i wyłączanie gdy zbliżamy oko, lub cokolwiek innego do wizjera. Sony A200 otrzymało procentowy wskaźnik naładowania baterii, dzięki czemu wiemy dokładnie ile energii nam zostało.

informacje wyświetlane w trybie fotografowania

Zasilanie

Sony A200 wyposażono w akumulator NP-FM500H. Na jednym ładowaniu według normy Camera & Imaging Produts Association, powinniśmy zrobić 750 zdjęć. Sony w instrukcji obsługi wyróżnia 2 rodzaje naładowania: normalny i pełny. Bateria jest normalnie naładowana po 175 minutach, gaśnie światełko na ładowarce i możemy korzystać z aparatu. Możemy także zostawić baterię na kolejną godzinę i wtedy według producenta bateria będzie naładowana na full.

Sony A200 bateria i gniazdo baterii

Zakładaliśmy, że wydajność baterii będzie mocną pozycją Sony A200. Wyniki testu przeszły jednak nasze najśmielsze oczekiwania. Bateria naładowana na full pozwoliła na wykonanie ponad 1100 zdjęć (w tym 100 z lampą błyskową) i nadal wskazywała ponad 50% naładowania. Brawo, jak na swoją klasę A200 wyznacza nowe standardy.

Podsumowanie działu

Poniżej przedstawiamy plusy i minusy z tego działu:

+ wydajność baterii

+ procentowy wskaźnik naładowania baterii

+ możliwość bezprzewodowej komunikacji z dedykowanymi lampami błyskowymi

+ bagnet z mocowaniem typu A

- umieszczenie gniazda USB 2.0 pod klapką komory karty pamięci

Spis treści
Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy OM-3 to flagowe funkcje OM-1 zamknięte w korpusie stylizowanym na analogowego Olympusa. To także nowe kreatywne tryby. Oto, jak spisuje się w praktyce.
38
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nowa uniwersalna pełna klatka Leiki ma być godnym rywalem dla wydajnych zawodowych korpusów konkurencji. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, żeby tego dokonać, czy jednak nie jest to...
19
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
57