Canon EOS 6D Mark II - Funkcje dodatkowe

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
7
Ergonomia:
8
Cena / Jakość:
8
Wydajność:
7
Funkcjonalność:
7
Marka:
Canon
Nasza ocena:

78%

Druga wersja amatorskiej pełnej klatki Canon trafia właśnie do sprzedaży. Czy EOS 6D Mark II okaże się godnym następcą konsumenckiej „szóstki”? Jak wypada na tle innych pełnoklatkowych korpusów na rynku? Zapraszamy do lektury naszego testu!

Autor: Maciej Luśtyk

2 Wrzesień 2017
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

 

Wśród funkcji dodatkowych aparatu należy wymienić przede wszystkim moduł łączności Wi-Fi, który pozwoli nam zdalnie sterować ustawieniami aparatu i przesyłać zdjęcia na urządzenia mobilne, ale nie tylko. Canon jako jeden z niewielu producentów zdaje sobie sprawę ze znaczenia tej funkcji i oprócz standardowej możliwości zsynchronizowania aparatu ze smartfonem, lub tabletem pozwala także na połączenie z innym aparatem, wysłanie zdjęć do drukarki, lub do połączonego z siecią komputera.

Aplikacja mobilna Canon Camera Connect

Samo parowanie urządzeń przebiega bezproblemowo, kilkukrotnie zdarzyło nam się jednak zerwanie połączenia w trakcie korzystania z aplikacji mobilnej. Nie było to jednak nagminne. Możliwości aplikacji dobrze znamy już z wcześniej testowanych aparatów. Niestety mimo możliwości manualnego sterowania czasem migawki, przysłoną oraz czułością ISO, nadal ustawienie ostrości za pomocą aplikacji jest dosyć mozolne. Miejmy nadzieję, że w przyszłości ulegnie to zmianie. Bardzo dobrze natomiast prezentuje się kwestia przeglądania zdjęć i przesyłania ich na smartfona. Otrzymujemy podgląd danych EXIF, a zdjęcia możemy transferować całymi seriami.

Aparat oferuje także dosyć rozbudowane tryby HDR, zdjęć poklatkowych czy wielokrotnej ekspozycji. W przypadku funkcji HDR, możemy regulować rozpiętość tonalną zapisywanych zdjęć, a także nakładać na nie efekty. Nadal jednak nie możemy zapisać zdjęć składających się na obraz HDR osobno, w celu łatwiejszej późniejszej obróbki.

Funkcja wielokrotnej ekspozycji pozwala nam określić sposób w jaki zdjęcia mają być ze sobą łączone oraz ilość kadrów składających się na wyjściową ekspozycję. Możliwości te powinny wystarczyć wszystkim zainteresowanym tym trybem.

Pozytywnie przedstawia się także tryb zdjęć poklatkowych, w którym interwałem jesteśmy w stanie sterować w zakresie 1s - 99 godzin, a także zapisać nieograniczoną liczbę zdjęć. Otrzymujemy także możliwość automatycznego łączenia sekwencji zdjęć w film time-lapse o rozdzielczości 4K.

Trzeba też przypomnieć, że Canon EOS 6D Mark II oferuje wbudowany moduł GPS, który pozwoli na łatwe geotagowanie zdjęć z podróży.

 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści
Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon PowerShot V1 i Canon EOS R50V - pierwsze wrażenia i nagrania przykładowe
Canon PowerShot V1 i Canon EOS R50V - pierwsze wrażenia i nagrania przykładowe
Do segmentu aparatów przeznaczonych dla vlogerów Canon wchodzi dużo później niż inni. Czy dzięki temu robi to lepiej niż rynkowi rywale? Możliwości najnowszych urządzeń dla twórców...
9
Fujifilm GFX100RF - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Fujifilm GFX100RF - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Pierwszy średnioformatowy kompakt ery cyfrowej otwiera zupełnie nowy segment na rynku fotografii. To jednak konstrukcja równie oryginalna, co kontrowersyjna. Czy w pogodni za wizją...
19
Instax Wide EVO - test aparatu natychmiastowego
Instax Wide EVO - test aparatu natychmiastowego
Najnowszy cyfrowy Instax Wide EVO to najbardziej zaawansowany z dotychczasowych aparatów natychmiastowych Fujifilm, ale też i najdroższy. Sprawdzamy, co ma do zaoferowania i czy jest...
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)