Olympus Stylus SH-2 - test aparatu

Do naszej redakcji trafił następca zaprezentowanego rok temu stylowego superzooma Olympus Stylus SH-1. Nowy model na pierwszy rzut oka niewiele różni się od poprzednika, a główną nowością jest możliwość wykonywania zdjęć w formacie RAW. Jako że nie mieliśmy okazji zaznajomić się z poprzednikiem, tym chętniej zabraliśmy się za testowanie modelu SH-2. Zobaczcie jak wypadł w naszym teście.

Autor: Maciej Luśtyk

24 Kwiecień 2015
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści



Aparat Olympus Stylus SH-2 został zaprezentowany rok po premierze swojego poprzednika. Na pierwszy rzut oka niewiele się zmieniło. Nowy superzoom, tak jak poprzednik, wyposażony został w matrycę BSI-CMOS o rozdzielczości 16 Mp i rozmiarze 1/2.3 cala, wspomaganą procesorem Truepic VII, oraz w obiektyw zoom o ekwiwalencie 25-600 mm, co umożliwia fotografowanie nawet daleko położonych obiektów. SH-2 posiada 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 460 tys. punktów, wbudowaną lampę błyskową i moduł łączności Wi-fi, który umożliwia szybkie przesyłanie zdjęć na urządzenia mobilne oraz zdalne sterowanie aparatem za pomocą aplikacji W aparacie znajdziemy zaawansowany, 5-osiowy system stabilizacji, wiele trybów fotografowania i możliwość manualnej regulacji parametrów ekspozycji. Główną nowością jest możliwość wykonywania zdjęć w formacie RAW. Dostępny jest również cały osobny tryb przeznaczony do fotografii nocnej. Ponadto aparat umożliwia filmowanie w jakości FullHD 1080p, a także w zwolnionym tempie, w jakości 720p.

Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Z taką specyfikacją Olympus Stylus SH-2 plasuje się w segmencie amatorskich superzoomów i będzie konkurował z takimi modelami jak Panasonic Lumix TZ-70, Canon PowerShot SX700 HS, czy Nikon Coolpix S7000. Czy aparat poradzi sobie z taką konkurencją? Zobaczcie jak nowy superzoom Olympusa poradził sobie w naszym teście.

Aparat dostępny jest w sprzedaży w dwóch wersjach kolorystycznych (czarno-srebrny i czarny), w cenie około 1200 zł.

W zestawie handlowym oprócz aparatu znajduje się:

  • ładowarka
  • kabel USB, kabel zasilający
  • pasek na ramię
  • instrukcja
  • płyta CD

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q3 43 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica Q3 43 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po latach próśb, na rynku ląduje wreszcie Leica Q w wersji z obiektywem standardowym. Sprawdzamy, co ma do zaoferowania zestaw, na który tylu czekało.
16
Hover Air X1 - dron inny, niż wszystkie [TEST]
Hover Air X1 - dron inny, niż wszystkie [TEST]
Hover to dron zamykający esencję ujęć lotniczych w najprostszej możliwej formie, którą można obsługiwać bez żadnego kontrolera i która chce zmienić nasze myślenie o dronach....
23
Nikon Z6 III - test aparatu
Nikon Z6 III - test aparatu
Trzecia generacja Nikona Z6 ma już niewiele wspólnego z poprzednikiem. Czy nowy korpus ma szansę zdobyć szturmem rynek? Sprawdzamy jego potencjał…
63
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (15)