Olympus Stylus SH-2 - test aparatu

Do naszej redakcji trafił następca zaprezentowanego rok temu stylowego superzooma Olympus Stylus SH-1. Nowy model na pierwszy rzut oka niewiele różni się od poprzednika, a główną nowością jest możliwość wykonywania zdjęć w formacie RAW. Jako że nie mieliśmy okazji zaznajomić się z poprzednikiem, tym chętniej zabraliśmy się za testowanie modelu SH-2. Zobaczcie jak wypadł w naszym teście.

Autor: Maciej Luśtyk

24 Kwiecień 2015
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści



Aparat Olympus Stylus SH-2 został zaprezentowany rok po premierze swojego poprzednika. Na pierwszy rzut oka niewiele się zmieniło. Nowy superzoom, tak jak poprzednik, wyposażony został w matrycę BSI-CMOS o rozdzielczości 16 Mp i rozmiarze 1/2.3 cala, wspomaganą procesorem Truepic VII, oraz w obiektyw zoom o ekwiwalencie 25-600 mm, co umożliwia fotografowanie nawet daleko położonych obiektów. SH-2 posiada 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 460 tys. punktów, wbudowaną lampę błyskową i moduł łączności Wi-fi, który umożliwia szybkie przesyłanie zdjęć na urządzenia mobilne oraz zdalne sterowanie aparatem za pomocą aplikacji W aparacie znajdziemy zaawansowany, 5-osiowy system stabilizacji, wiele trybów fotografowania i możliwość manualnej regulacji parametrów ekspozycji. Główną nowością jest możliwość wykonywania zdjęć w formacie RAW. Dostępny jest również cały osobny tryb przeznaczony do fotografii nocnej. Ponadto aparat umożliwia filmowanie w jakości FullHD 1080p, a także w zwolnionym tempie, w jakości 720p.

Zobacz wszystkie zdjęcia (8)

Z taką specyfikacją Olympus Stylus SH-2 plasuje się w segmencie amatorskich superzoomów i będzie konkurował z takimi modelami jak Panasonic Lumix TZ-70, Canon PowerShot SX700 HS, czy Nikon Coolpix S7000. Czy aparat poradzi sobie z taką konkurencją? Zobaczcie jak nowy superzoom Olympusa poradził sobie w naszym teście.

Aparat dostępny jest w sprzedaży w dwóch wersjach kolorystycznych (czarno-srebrny i czarny), w cenie około 1200 zł.

W zestawie handlowym oprócz aparatu znajduje się:

  • ładowarka
  • kabel USB, kabel zasilający
  • pasek na ramię
  • instrukcja
  • płyta CD

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy OM-3 to flagowe funkcje OM-1 zamknięte w korpusie stylizowanym na analogowego Olympusa. To także nowe kreatywne tryby. Oto, jak spisuje się w praktyce.
38
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nowa uniwersalna pełna klatka Leiki ma być godnym rywalem dla wydajnych zawodowych korpusów konkurencji. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, żeby tego dokonać, czy jednak nie jest to...
19
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
57
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (15)