Podsumowanie

EOS 650D to kolejna odsłona amatorskiej lustrzanki od Canona. Najnowszy model oferuje nową, 18-megapikselową matrycę CMOS w rozmiarze APS-C, oraz dotykowy i odchylany ekran LCD o rozdzielczości ponad miliona punktów. Poza tym 650D oferuje zdjęcia seryjne 5 kl/s i nowy tryb autofokusa w trybie live view oraz podczas filmowania.

Autor: Marcin Falana

31 Sierpień 2012
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

Podsumowanie

Canon EOS 650D to bardzo udany model w segmencie amatorskich lustrzanek dla wymagających. Aparat oferuje wszystko co powinna mieć amatorska lustrzanka, a nawet trochę więcej.

EOS 650D jest bardzo dobrze wykonany, chociaż nie będzie najbardziej stylowym gadżetem. Korpus nie jest też najmniejszym tego typu aparatem na rynku, co dla jednych będzie zaletą, dla innych może być wadą. Poza drobnymi wadami Canona 650D możemy pochwalić za wyciągnięcie wielu funkcji na korpus, wygodną pozycję kółka nastaw i przejrzyste rozmieszczenie elementów sterujących. Dużym udogodnieniem jest także czujnik oka, który wyłącza ekran informacyjny gdy zbliżymy się do wizjera. Przydatnym rozwiązaniem jest także menu podręczne, które obsługuje najważniejsze funkcje.

Ważne plusy EOS 650D zbiera za funkcje czysto fotograficzne jak autofokus, szybkość działania, pomiar światła i automatyczny balans bieli. W tym modelu Canon poprawił także zdjęcia seryjne - 650D osiąga 5 kl/s.

Nowinka w postaci pomiaru ostrości w trybie live view i podczas filmowania FlexiZone jest krokiem do przodu, chociaż nie powaliła nas na kolana. Nie mieliśmy też okazji przyjrzeć się tej funkcji z dedykowanymi obiektywami, więc może będzie jeszcze lepiej.

Jakość zdjęć jest jedną z mocniejszych stron testowanego Canona. EOS 650D pozwala na swobodne fotografowanie do czułości ISO 1600, a nawet 3200 jeżeli nie robimy dużych odbitek. Także szczegółowość obrazu jak i kolorystyka zdjęć stoją na najwyższym poziomie.

Canon EOS 650D to bardzo przyzwoita, amatorska lustrzanka, która może nie przykuwa uwagi ciekawym wzornictwem, jednak daje jedne z lepszych rezultatów fotograficznych na rynku. Jeżeli dodamy do tego dopracowane funkcje fotograficzne i dobrą ergonomię dostajemy bardzo dobry aparat za który musimy zapłacić ponad 3000 zł.

Canon EOS 650D wyposażony w jakieś ciekawsze szkło sprawi dużo radości swoim przyszłym użytkownikom i pozwoli rozwijać się fotograficznie, a nawet ogarnąć jakieś zlecenia komercyjne.

+ duża liczba funkcji wyciągniętych na korpus

+ wygodna pozycja kółka nastaw

+ przejrzyste rozmieszczenie elementów sterujących

+ menu podręczne Q

+ dedykowany przycisk ISO

+ czujnik oka

+ wygodny uchwyt

+18-megapikselowa matryca CMOS

+ dotykowy, odchylany, 3-calowy ekran LCD 1,04 miliona punktów

+ działanie wbudowanej lampy błyskowej

+ bezprzewodowe sterowanie zewnętrznymi lampami błyskowymi

+ wydajna bateria

+ mikrofon stereo

+ informacje w wizjerze

+ wejście mikrofonowe

+ złącze HDMI

+ przejrzyste menu

+ zakładka moje menu

+ przewijanie powiększeń

+ histogram, histogram RGB

+ alarm prześwietleń

+ czytelne informacje o zdjęciu

+ szybkość działania

+ skuteczny autofokus

+ zdjęcia seryjne 5 kl/s

+ pomiar światła

+ automatyczny balans bieli

+ filmowanie w Full HD

+ niski szum do ISO 1600

+ reprodukcja szczegółów do ISO 1600

+ reprodukcja kolorów

- brak diody wspomagającej autofokus

- męczące wybieranie punktu AF w Szybkim trybie w live view

- topornie działająca tarcza nastaw

- nieco zbyt płytki grip

- brak sprężynek przy klapkach

Canon EOS 650D uzyskał w swojej klasie 76%
Spis treści
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony kończy rok z przytupem, prezentując dwie iście profesjonalne konstrukcje - najnowszy flagowy korpus Sony A1 II i uniwersalny, superjasny zoom średniego zasięgu. Czy nowy korpus...
27
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po pięciu latach Nikon prezentuje wreszcie następcę pierwszego amatorskiego korpusu w systemie Z. To nadal ta sama matryca, ale lepsza wydajność, bardziej rozbudowana ergonomia i...
35
Fujifilm X-M5 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [RAW]
Fujifilm X-M5 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [RAW]
Nowy Fujifilm X-M5 to najtańszy aparat w systemie, ale pod względem możliwości daleko mu do typowego amatorskiego korpusu. Czy to możliwe, że Fujifilm zrobiło wymarzony aparat dla...
44
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)
zamknij
Partner:
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2024
nie teraz
nie pokazuj tego więcej
Głosuj