Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
7. Jakość zdjęć
Szum
Pod względem szumu EOS 650D wypada bardzo przyzwoicie. Do czułości ISO 1600 możemy fotografować bez większych obaw o szum. Wyraźne oznaki szumu w postaci kolorowych przebarwień widzimy na czułości ISO 3200, która nadaje się jeszcze do mniejszych odbitek. ISO 6400 nadaje się do zastosowań awaryjnych. Wyższe czułości trudno traktować jako użyteczne.
Reprodukcja szczegółów
Canon EOS 650D dzięki 18-megapikselowej matrycy w rozmiarze APS-C daje obrazy bardzo bogate w szczegóły. Należy jednak pamiętać, że aby uzyskać wysoką szczegółowość w całym kadrze, należy zastosować wysokiej jakości optykę. W takim tandemie, niesamowitą szczegółowością zdjęć możemy cieszyć się w zakresie ISO 100-1600. Dla ISO 3200 spadek jest zauważalny w powiększeniach 1:1, ale nie będzie rzucał się w oczy dla typowych wydruków (do 15x20 cm). Wyższe czułości wiążą się z wyraźną utratą detali.
Reprodukcja kolorów
Jak widać na fragmentach tablicy Gretaga EOS 650D nie ma problemów z właściwą reprodukcją kolorów. Proporcje składowych RGB podstawowych kolorów prezentują się bardzo dobrze, żaden z kolorów nie wyróżnia się w sposób nieprzyjemny dla oka. Zdjęcia plenerowe potwierdzają dobre wrażenie ze studia. Czerwień nie jest przejaskrawiona, kolorystyka skóry wygląda naturalnie. Trudno też narzekać na reprodukcję błękitnego nieba i zieleni trawy.
Podsumowanie
Jeżeli chodzi o osiągi fotograficzne to spokojnie możemy fotografować do czułości ISO 1600 i nie martwić się o szum, ani utratę szczegółowości naszych zdjęć. Wyższe czułości ISO 3200 i 6400 nadają się do mniejszych odbitek. Pod względem reprodukcji kolorów też nie mamy większych zastrzeżeń.Kolorystyka obrazów dostarczanych przez Canona 650D jest na bardzo dobrym poziomie.
+ niski szum do ISO 1600
+ reprodukcja szczegółów do ISO 1600
+ reprodukcja kolorów