Podsumowanie

Sony SLT-A35 to odświeżona wersja lustrzanki dla amatorów. Nowa, 16-megapikselowa matryca i "Picture Effects" są najważniejszymi zmianami w stosunku do A33. Zapraszamy do szybkiego testu Alfy z półprzepuszczalnym lustrem.

Autor: Sebastian Stasiuk

26 Sierpień 2011
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

8. Podsumowanie

Sony SLT-A35 to lustrzanka kierowana głównie do początkujących użytkowników. Szybkość działania oraz liczba opcji rozszerzających możliwości aparatu, takich jak "D-Range" i "Picture Effects", urozmaicą zdjęcia. Największymi atutami A35 są: intuicyjne menu, dobry ekran i wizjer. Szybkość zdjęć seryjnych (7 kl/s) i wizjer ze 100% pokryciem kadru to cechy drogich lustrzanek półprofesjonalnych, jednak ich funkcjonalność wyraźnie spada przy przeciętnym systemie ciągłego pomiaru ostrości. Matryca aparatu montowana jest również w kilku innych modelach aparatów Sony. Sensor sprawdza się dobrze, zarówno jeśli chodzi o szum i dynamikę, jak również odwzorowanie kolorów.

Do zakupu nie zachęca przeciętna jakość wykonania obudowy, bardzo uciążliwe zjawisko black out, oraz pewne niedociągnięcia w ergonomii aparatu. Umieszczony na stałe ekran, to wyraźny krok w tył od czasów poprzednika - A33.

Aparat powinien przyciągnąć uwagę ludzi, którzy szukają połączenia aparatu cyfrowego i kamery. Skuteczność oraz szybkość ostrzenia przy filmach przewyższa praktycznie każdą konstrukcje w klasie amatorskiej. Stosowanie "Picture Effects" i dwa kodeki zapisu dodatkowo rozszerzają możliwości filmowe. Złącze mikrofonowe pozwoli pracować na wyższym poziomie każdej osobie pragnącej rozwijać się filmowo.

+ pewne trzymanie dzięki dobremu gripowi z bardzo dobrym pokryciem

+ bardzo dobry ekran LCD

+ świetny wizjer elektroniczny

+ 16-megapikselowy sensor EXMOR HD

+ intuicyjne menu podręczne i główne

+ przycisk szybkiego filmowania "Movie"

+ efekty kolorystyczne "Picture Effects"

+ niski szum aż do ISO 1600

+ poprawnie oddana kolorystyka skóry

- przeciętnej jakości wykonanie

- zbyt głębokie umiejscowienie przycisków "Movie" i "Finder/LCD"

- wysokie szumy powyżej ISO 1600

- efekt "black out"

- słaba skuteczność trybu ciągłego pomiaru ostrości

Sony SLT-A35 w swojej klasie uzyskał 61 %

Na następnej stronie udostępniamy zdjęcia do pobrania.

Spis treści
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy OM-3 to flagowe funkcje OM-1 zamknięte w korpusie stylizowanym na analogowego Olympusa. To także nowe kreatywne tryby. Oto, jak spisuje się w praktyce.
38
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nowa uniwersalna pełna klatka Leiki ma być godnym rywalem dla wydajnych zawodowych korpusów konkurencji. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, żeby tego dokonać, czy jednak nie jest to...
19
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
57
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)