Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
Na rynku debiutuje druga generacja przystępnej cenowo kamerki sferycznej Theta SC. Prosta w obsłudze konstrukcja zyskała m.in. możliwość filmowania w rozdzielczości 4K.
Podczas gdy większość producentów w segmencie kamer sferycznych stara się rywalizować modelami ze średniej półki, które jedocześnie mogłyby pełnić formę kamery sportowej, Ricoh prezentuje model budżetowy, nakierowany na zwykłego użytkownika, który z jednej strony oczekuje dobrej jakości, a z drugiej prostoty obsługi i jak najniższej ceny. Ricoh SC2 zalicza wszystkie te bazy.
Ricoh SC2 nie oferuje więc zaawansowanego systemu stabilizacji, uszczelnień czy rozbudowanego trybu wideo (maksymalny czas rejestracji jednego klipu 4K to tylko 3 minuty). Do tego wszystko bazuje tu na dość niewielkich matrycach w rozmiarze 1/2.3 cala, toteż raczej nie będziemy mogli spodziewać się zatrważającej jakości materiałów filmowych.Zamiast tego mamy szereg trybów, które ułatwią nagrywanie filmików i robienie zdjęć w różnych warunkach, a także wygodną w obsłudze, smukłą i kompaktową obudowę (13,1 x 4,5 x 2,3 cm, 104 g). Otrzymujemy też 14 GB wbudowanej pamięci, co w przypadku częstego zgrywania materiału pozwoli nam nie zaprzątać sobie głowy kartami.
Otrzymujemy m.in. tryb nocny, w którym kamera dostarczy lepszej jakości nagrań w słabym świetle, opcję Face Mode, w ramach której obraz centrowany będzie na twarz filmującej osoby czy funkcję Lens-by-Lens Exposure, w której dwa obiektywy filmują z różnymi ustawieniami ekspozycji tak, aby dostarczyć nam lepszego zakresu dynamicznego w przypadku kontrastowych scenerii. Otrzymujemy też tryb interwału (filmy poklatkowe) oraz wyzwalacz czasowy.
Poza tym, kamerka jest dużo szybsza od swojej poprzedniczki. Znacznie skrócił się czas przetwarzania zdjęć HDR, a kamerka obiecuje nawet 4-krotnie szybszy transfer plików w przypadku połączenia z aplikacją mobilną. Do tego zdalne sterowanie funkcjami kamery możliwy będzie teraz wyłącznie przy pomocy łączności Bluetooth, co pozwoli zaoszczędzić baterię. W pełni naładowany akumulator wystarczy z kolei na około 70 minut filmowana, lub wykonanie 260 zdjęć.
Co najważniejsze, propozycja Ricoha jest stosunkowo przystępna cenowo. Kamerka jest już dostępna do kupienia w czterech wersjach kolorystycznych, w cenie 1249 zł.
Więcej informacji znajdziecie pod adresem ricoh-imaging.com.