Polaroid zapowiada analogową rewolucję. Czy zobaczymy nowy system?

Autor: Maciej Luśtyk

8 Wrzesień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

Na swojej stronie internetowej Polaroid wita odwiedzających banerem informującym o rzekomej rewolucji, która ma się dokonać już 13 września. Marketingowe slogany naprowadzają nas na to, czego możemy oczekiwać.

Historia firmy Polaroid, przynajmniej ta najświeższa, to bardzo wyboista droga. Ostatnie kilkanaście lat było dla firmy pasmem problemów, przypieczętowanym w 2008 roku decyzją o zaprzestaniu produkcji filmów natychmiastowych. Od tamtej pory marka kilkukrotnie zmieniała jeszcze właściciela, a jej działalność opierała się głównie na licencjonowaniu nazwy producentom elektroniki o wątpliwej jakości, choć firma niewątpliwie starała się na powrót odnaleźć swoje miejsce na rynku, o czym świadczą chociażby premiery takich aparatów, jak Polaroid Snap czy Polaroid Pop, które bazują na takiej samej filozofii, co zaprezentowany ostatnio Instax Square SQ10. Warto też przypomnieć, że firma wystartowała z oryginalną aplikacją Polaroid Swing, która miała ambicje rywalizować z Instagramem.

Analogowe sny Polaroida

Nadal jednak daleko firmie do pozycji giganta rynku, jakim niegdyś niewątpliwie był. Powód wydaje się być prozaiczny - Polaroid nie produkuje już filmów natychmiastowym, które przyniosły firmie sukces. To jednak niebawem może się zmienić. Jak informuje nas baner ukazujący się przy otwieraniu strony internetowej producenta, Polaroid szykuje dla nas analogową rewolucję, na miarę pierwszych filmów natychmiastowych.

Wygląda na to, że będziemy mieli do czynienia z nowym rodzajem filmu lub całego systemu. Slogany zapowiadają „najbardziej złożony zestaw reakcji chemicznych stworzonych przez człowieka” jednocześnie odnosząc się do składanych konstrukcji Polaroid SX-70 i Spectra oraz wielkoformatowego filmu 8 x 10 cali.

Nowy system?

Czy możliwe jest więc, że zobaczymy składany, kompaktowy aparat, obsługujący nową generację wielkoformatowych filmów? Na razie nic nie jest przesądzone. Powrót do analogowych korzeni firmy ma jednak na pewno związek z niedawnym jej przejęciem przez Wiaczesława Smołokowskiego, ojca Oskara Smołokowskiego, odpowiadającego za sukces Impossible Project. Wraz z przejęciem firma uzyskała zapewne dostęp do oryginalnych formuł na filmy natychmiastowe Polaroida, co pozwoli udoskonalić obecnie produkowane wkłady. Oby tylko nie okazało się, że całe to zamieszanie sprowadzi się do przepakowania filmów Impossible i sprzedawania ich pod marką Polaroid.

Na razie jednak możemy tylko gdybać. Odpowiedź przyjdzie już w najbliższą środę, 13 września 2017 roku. Trzymamy kciuki.

Więcej informacji o produktach marki znajdziecie pod adresem polaroid.com.

(fot. okładkowa : Marc Mueller / Unsplash.com)

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Panasonic Lumix G97 i TZ99 - nowe nazwy, znane możliwości
Panasonic Lumix G97 i TZ99 - nowe nazwy, znane możliwości
Dość nieoczekiwanie Panasonic prezentuje nowe modele z nieco zapomnianych już serii aparatów systemowych i kompaktów. To jednak tylko marginalne usprawnienia znanych nam już dobrze...
4
Zimowy Cashback Canon w sklepie Fotoforma.pl - sprawdź aktualne promocje
Zimowy Cashback Canon w sklepie Fotoforma.pl - sprawdź aktualne promocje
Sklep Fotoforma informuje o zimowej akcji Canon Cashback. W ramach promocji, można uzyskać zwrot do 1500 zł na wybrane aparaty, obiektywy i akcesoria. A wszystkie zakupy objęte są...
20
Średnioformatowy kompakt Fujifilm na horyzoncie? Pierwsze donosy na temat GFX100RF
Średnioformatowy kompakt Fujifilm na horyzoncie? Pierwsze donosy na temat GFX100RF
Czyżby Fujifilm szykowało dla nas średnioformatowa wersję kultowego X100? Według plotek aparat zobaczymy już wiosną, choć może nie być on dokładnie tym, czego oczekuje większość...
7
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)