Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
Aparat wbudowany w LG G3 oferuje 13-megapikselową matrycę, optyczną stabilizację obrazu oraz dwie lampy LED. Produkt koreańskiego producenta jest także pierwszym smartfonem, w którym zastosowano laserowy autofokus. Do kadrowania posłuży nam 5,5-calowy ekran LCD. Zobaczcie jak LG G3 wypadł w naszym teście.
W tym rozdziale pokazujemy jakość zdjęć plenerowych. LG G3 poradził sobie z tym zadaniem całkiem dobrze. Na najniższej dostępnej czułości - ISO 50 jakość obrazu jest bardzo dobra, biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia ze smartfonem. Obraz jest ostry, szczegóły czytelne, a kolory naturalne.
Odcienie skóry oddane są w naturalny i przyjemny dla oka sposób.
Przy zdjęciach z małej odległości możemy uzyskać ładne rozmycie drugiego planu.
Problemem może być światło wpadające do obiektywu. Może się zdarzyć, że światło wpadające do obiektywu zepsuje nam zdjęcie.
Wbudowana lampa błyskowa działa poprawnie, doświetlając w razie potrzeby pierwszy plan.
Efekt HDR pozwala uzyskać dobrze naświetlone zdjęcia w przypadku dużych różnic w jasności motywu. Efekty uzyskane za pomocą LG G3 prezentują się całkiem dobrze. Efekt jest odrobinę nienaturalny, ale bardzo nieznacznie.
W trudniejszych warunkach oświetleniowych musimy liczyć się ze wzrostem czułości. W przypadku ISO 400 jakość obrazu nie jest jeszcze najgorsza.
W nocy czułość wzrasta, a wraz z nią spada jakość obrazu, który zaczyna mocno przypominać akwarelę. Gubią się szczegóły obrazu, który ulega dużemu rozmyciu. Niestety w tym przypadku aparat nie zapisuje informacji o czułości, co utrudniło nam konkretne porównanie poszczególnych czułości.
Jeśli nie musimy starajmy się nie wykonywać zdjęć w nocy bez lampy błyskowej, w przeciwnym razie musimy liczyć się ze znaczną utratą jakości.
Mimo tego, że LG wspomina o szybkim, laserowym autofokusie w modelu G3, to nie zauważyliśmy znaczącej różnicy w porównaniu z innym smartfonami dostępnymi na rynku.