Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
Aparat wbudowany w LG G3 oferuje 13-megapikselową matrycę, optyczną stabilizację obrazu oraz dwie lampy LED. Produkt koreańskiego producenta jest także pierwszym smartfonem, w którym zastosowano laserowy autofokus. Do kadrowania posłuży nam 5,5-calowy ekran LCD. Zobaczcie jak LG G3 wypadł w naszym teście.
Obudowa LG G3 charakteryzuje się prostym kształtem oraz stylowym wykończeniem. Plastikowa tylna ścianka oraz ekran ze szkła Gorilla Glass 3 uzupełnione są przez cienką metaliczną ramkę. W dolnej części ramki znajduje się gniazda ładowania oraz słuchawkowe.
Elementem rozpoznawczym LG pozostaje nadal tylni przycisk, który pojawił się już w modelu G2. Umożliwia on włączanie smartfona, regulację głośności oraz wykonywanie zdjęć. Przycisk nazwany Rear Key umożliwia intuicyjną obsługę smartfona za pomocą palca wskazującego. To interesujące rozwiązanie, które chwaliliśmy już przy okazji testu poprzednika. Małym minusem może być brak bocznego przycisku do zwalniania migawki, który przydaje się przy fotografowaniu w poziomie.
Ciekawym rozwiązaniem jest rezygnacja z jakichkolwiek przycisków na przedniej ściance urządzenia. Dzięki temu smartfon sprawia wrażenie lekkiego i eleganckiego urządzenia.
LG G3 włączamy za pomocą przycisku Rear Key. Aby odblokować ekran przeciągamy po nim palcem, a przejścia w tryb fotografowania wymaga dotknięcia ikonki aparatu. Jeśli to na fotografowaniu właśnie skończyliśmy poprzednio pracę, to po odblokowaniu smartfon od razu przejdzie w ten tryb.
Obsługa aparatu tradycyjnie już odbywa się za pomocą dotykowego ekranu. Fotografować możemy jedną ręką, ale do zmiany parametrów potrzebujemy już drugiej dłoni.