Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
Aparat wbudowany w LG G3 oferuje 13-megapikselową matrycę, optyczną stabilizację obrazu oraz dwie lampy LED. Produkt koreańskiego producenta jest także pierwszym smartfonem, w którym zastosowano laserowy autofokus. Do kadrowania posłuży nam 5,5-calowy ekran LCD. Zobaczcie jak LG G3 wypadł w naszym teście.
Ekran początkowy w trybie fotografowania składa się z dwóch pasków z ikonkami, jeden z nich umiejscowiony jest na dole ekranu, a drugi u góry. Na dole znalazły się ikonki wyzwalania migawki, przejścia w tryb filmowania, dostępu do biblioteki zdjęć oraz powrotu do menu głównego. U góry ekranu natomiast zmieniamy ustawienia, tryby, przechodzimy w tryb przedniej kamery oraz wyłączamy lampę błyskową. Wszystkie ikonki można w każdej chwili ukryć, dotykając trzech kwadracików umieszczonych w prawym górnym rogu ekranu.
Ustawienia oraz tryby zostały znacznie uproszczone w stosunku do poprzednika - modelu LG G2. W G3 mamy więc możliwość wyświetlenia siatki ułatwiającej nam komponowanie zdjęć oraz włączenia samowyzwalacza, włączenia wyzwalania migawki głosem, zmiany wielkości rejestrowanych plików oraz włączenie opcji HDR. Szkoda, że zrezygnowano z możliwości manualnego ustawienia czułości, balansu bieli, filtrów artystycznych i korekcji ekspozycji.
Sterowanie głosowe migawką działa bez zarzutu. Aparat za każdym razem reagował na wypowiadane przez nas słowa “cheese”, “smile”, “kimchi” czy “whiskey”. Pochwalić należy również możliwość uruchamiania samowyzwalacza w trybie selfie za pomocą gestów.
Z trybów dostępne są: Podwójny, Panorama, Magic focus oraz Automatycznie.
Tryb podwójny umożliwia jednoczesny zapis obrazów zarejestrowanych przez przedni jak i tylni aparat. Zmienić możemy położenie jednego obrazu względem drugiego oraz wykończenie tego rejestrowanego przez przedni aparat (poprzez nadanie jednej z 9 ramek).
LG G3 dość dobrze radzi sobie ze składaniem panoram. Poruszające obiekty mogą się czasem powtórzyć na zdjęciu lub ulec skróceniu, ale w przypadku nieruchomych widoków nie mamy na co narzekać. Efekty prezentujemy poniżej.
Magic focus ma umożliwiać rozmycie wybranego planu, ale jego działanie uważamy za dyskusyjne, chyba że potraktujemy je kreatywnie, jak na zdjęciu poniżej.
Urządzenie umożliwia nagrywanie filmów w rozdzielczości Full HD oraz 4K Ultra HD. Przykładowe filmy prezentujmy poniżej.