Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Aparat wbudowany w LG G3 oferuje 13-megapikselową matrycę, optyczną stabilizację obrazu oraz dwie lampy LED. Produkt koreańskiego producenta jest także pierwszym smartfonem, w którym zastosowano laserowy autofokus. Do kadrowania posłuży nam 5,5-calowy ekran LCD. Zobaczcie jak LG G3 wypadł w naszym teście.
W najnowszym smartfonie LG - modelu G3 - wszystko zostało uproszczone. Część z tych rzeczy wyszła urządzeniu na dobre, ale nie wszystkie. Brakuje możliwości zmiany czułości, korekcji ekspozycji czy balansu bieli. Dla niektórych użytkowników minusem może też być brak bocznego przycisku do zwalniania migawki, który przydaje się przy fotografowaniu w poziomie. Plusem jest stylowa, smukła konstrukcja obudowy, przejrzyste i proste w obsłudze menu oraz unikalny tylni przycisk Rear Key. Wszystko to sprawia, że G3 obsługuje się bez trudu. Opcjami ułatwiającymi użytkowanie są m.in. możliwość wyzwalania migawki głosem oraz uruchamianie samowyzwalacza w trybie selfie za pomocą gestów.
LG G3 oferuje bardzo dobrą jakość zdjęć na niskich czułościach. Zarejestrowane obrazy są ostre i bogate w szczegóły. Jego słabszą stroną są wyższe czułości, na których obraz ulega znacznemu rozmyciu. Mimo tego LG G3 to konstrukcja godna polecenia dla każdego kto szuka smartfona umożliwiającego intuicyjne i bezproblemowe fotografowanie.
LG G3 kosztuje ok. 2000 zł, co jest dość rozsądną ceną. Przed zakupem warto go porównać z innym smartfonami dostępnymi na rynku: LG G2, LG F Flex, Sony Xperia Z2, iPhone 5S czy Nokia Lumia 1020 czy Samsung Galaxy S5.
+ duży wyświetlacz
+ proste i przejrzyste menu
+ intuicyjna obsługa
+ przycisk Rear Key
+ wyzwalanie migawki głosem
+ uruchamianie samowyzwalacza w trybie selfie za pomocą gestów
- brak możliwości wyboru czułości, korekcji ekspozycji i balansu bieli
- słaba jakość zdjęć na wyższych czułościach
- brak bocznego przycisku do zwalniania migawki