Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
Samsung Galaxy S4 to następca flagowego smartfona Galaxy SIII. Wyposażono go w 13-megapikselową matrycę i obiektyw o jasności f/2,2 oraz 5-calowy wyświetlacz. Przekonajcie się jak wypadł w naszym teście.
Samsung Galaxy S4 oferuje bardzo dobre efekty na niskich czułościach. Obrazy charakteryzują się dobrą ostrością, reprodukcją szczegółów i oddaniem kolorów. Zdjęcia mogą się nawet wydawać czasem odrobinę przeostrzone.
W przypadku zdjęć z małej odległości możemy również uzyskać bardzo przyjemne dla oka rozmycie drugiego planu.
Aparat dobrze radzi sobie ze szczegółowością i rozróżnieniem podobnych do siebie odcieni, w przypadku form o nieregularnych kształtach.
W kwestii reprodukcji najjaśniejszych świateł Galaxy S4 wypadł dość dobrze. Na poniższym zdjęciu nie ma prawie przepalonych fragmentów, a faktura kwiatu jest widoczna.
Problemy z jakością obrazu pojawiają się w przypadku wyższych czułości. Widoczny spadek jakości następuje już na ISO 400. Na ISO 800 można mieć już duże zastrzeżenia zarówno do ostrości, jak i reprodukcji szczegółów. W cieniach pojawiają się też nieprzyjemne dla oka przebarwienia. Czułość ISO 1600 (możliwej tylko w trybie auto, podobnie jak ISO 50) trudno uznać za użyteczną.
Sprawdziliśmy również jak radzi sobie wbudowana lampa błyskowa. Światło uzyskane za jej pomocą trudno nazwać plastycznym, ale umożliwia ono poprawne naświetlenie obiektu, w trudnych warunkach oświetleniowych.
Tryby fotografowania i użytkowanie
Porównanie modeli Galaxy SIII i Galaxy S4