Kodak EasyShare P712 - test

Kodak EasyShare P712 to najbardziej zaawansowany "superzoom" w dotychczasowej ofercie Kodaka. Mający zadowolić zarówno początkujących, jak i doświadczonych użytkowników aparat oferuje zestaw funkcji porównywalny z niejedną amatorską lustrzanką. Inne atuty to 12-krotny stabilizowany zoom, wysoka rozdzielczość sensora 7,1 Mp oraz stosunkowo szybka praca.

Autor: Tomasz Gutkowski

9 Styczeń 2007
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

1. Wstęp

Na stronie Kodaka w zakładce poświęconej zaawansowanej serii "Performance" znajdziemy w tej chwili dwa modele: EasyShare P880 oraz EasyShare P712. Ten pierwszy, mimo poważnego wyglądu, nie jest klasycznym ultrazoomem gdyż oferuje tylko 5-krotne zbliżenie (za to od 24 mm). Natomiast drugi, testowany przez nas model, zastąpił wcześniejszy, gorzej wyposażony aparat Kodak EasyShare P850. Być może fakt, że tak duży koncern ma w swojej ofercie tylko jeden model klasy superzoom świadczy o zadowoleniu producenta ze swojego dzieła. Są powody.

EasyShare P712 to dobrze zaprojektowany, zaawansowany kompakt skierowany do szerokiego grona odbiorców, wyposażony w 7,1-megapikselowy sensor obrazowy oraz obiektyw marki Schneider-Kreuznach Variogon o 12-krotnym zbliżeniu (36 - 432 mm dla małego obrazka) i jasności F2.8 - F3.7. Ma mechaniczny system stabilizacji obrazu. Zdjęcia o maksymalnych wymiarach 3072 x 2304 można zapisać w formatach RAW, TIFF lub JPEG. Aparat oferuje: tryby manualne ekspozycji oraz 3 tryby definiowane, 4 metody pomiaru ostrości i 25-polowy system pomiarowy, 25-punktowy system pomiaru ostrości, korektę parametrów obrazu, 5-zdjęciowy bracketnig ekspozycji. Osoby, które nie zrozumiały ostatniego zdania pocieszamy, że jest to także aparat dla początkujących. Uproszczony tryb automatyczny oraz kilkanaście programów tematycznych to idealne narzędzia do nauki fotografowania.

Test podzieliliśmy na następujące części:

Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy OM-3 to flagowe funkcje OM-1 zamknięte w korpusie stylizowanym na analogowego Olympusa. To także nowe kreatywne tryby. Oto, jak spisuje się w praktyce.
38
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nowa uniwersalna pełna klatka Leiki ma być godnym rywalem dla wydajnych zawodowych korpusów konkurencji. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, żeby tego dokonać, czy jednak nie jest to...
19
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
57
Powiązane artykuły