Funkcje dodatkowe

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
7.5
Ergonomia:
6.5
Cena / Jakość:
3
Wydajność:
8
Funkcjonalność:
7
Marka:
Leica
Nasza ocena:

77%

Cyfrowy następca kompaktowej konstrukcji z 1973 roku to nie tylko stylowy, ale również zaawansowany bezlusterkowiec z matrycą APS-C, szybkim AF i świetną ergonomią. Czy zdobędzie serca - i przede wszystkim portfele - wymagających użytkowników?

Autor: Michał Chrzanowski

2 Luty 2018
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

Funkcje dodatkowe

Leica nie oferuje zbyt wielu funkcji dodatkowych w których implementacji prześcigają się inni producenci. W modelu CL ograniczono się w zasadzie jedynie do wprowadzenia moduł Wi-Fi. By połączyć się z aparatem i sparować urządzenia wystarczy zeskanować kod QR i wpisać hasło.

Aplikację mobilną zaprojektowano specjalnie do tego modelu. Pobrać ją możemy zarówno na Androida, jak i iOS. Musimy przyznać, że zrobiła ona na nas bardzo dobre wrażenie. Pozwala na pełną kontrolę większości głównych parametrów podczas fotografowania. Poza tym za pomocą smartfona lub tabletu możemy wybrać i kontrolować dowolny tryb pracy, czy uruchomić tryb filmowy (bez konieczności ingerowania w aparat). Ponadto otrzymujemy szybki dostęp do podglądu zdjęć, które z łatwością prześlemy na dowolne urządzenie mobilne. Wszystko działa sprawnie i przyjemnie - mamy do czynienia z jedną z najlepszych aplikacji do zdalnej kontroli aparatu.

Leica CL zapewnia również pięć filtrów filmowych: Standard, Vivid, Natural, B&W natural, B&W High Contrast). Każdy z nich możemy dostroić zmieniając poziom kontrastu, ostrości oraz nasycenia kolorów. Nam przede wszystkim spodobały się Vivid i B&W High Contrast.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

W ustawieniach aparatu będziemy mogli również wybrać różne amatorskie tryby scen - od portretu, przez sport i krajobraz, a na płomieniu świecy, sztucznych ogniach, czy zachodzie słońca skończywszy.

Wśród funkcji dodatkowych aparatu należy wymienić także focus peaking, który ułatwia ustawianie ostrości w przypadku pracy z manualnymi szkłami i podczas filmowania. Funkcja ta sprawuje się bardzo dobrze - wyostrzone obiekty są wyraźnie oznaczone.

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy OM-3 to flagowe funkcje OM-1 zamknięte w korpusie stylizowanym na analogowego Olympusa. To także nowe kreatywne tryby. Oto, jak spisuje się w praktyce.
37
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nowa uniwersalna pełna klatka Leiki ma być godnym rywalem dla wydajnych zawodowych korpusów konkurencji. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, żeby tego dokonać, czy jednak nie jest to...
19
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
57
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)