Fujifilm X-E1 - test

Fujifilm X-E1 to drugi bezlusterkowiec japońskiego producenta. Z wyjątkiem wizjera optycznego, aparat oferuje to samo co flagowy korpus X-Pro1, jest jednak zdecydowanie tańszy. Czy będzie w stanie nawiązać równą walkę na coraz ciaśniejszym rynku zaawansowanych aparatów z wymienną optyką?

Autor: Patryk Wiśniewski

15 Grudzień 2012
Artykuł na: 38-48 minut
W styczniu bieżącego roku Fujifilm weszło na rynek bezlusterkowców z wielką pompą. Japoński producent zaprezentował bezlusterkowca klasy premium, czyli X-Pro1. Konstrukcję rewolucyjną, drogą i niestety niepozbawioną wad wieku dziecięcego. Tuż przed Photokiną 2012 producent zaprezentował światu odchudzoną wersję swojego flagowego modelu - Fujifilm X-E1.

Nowa konstrukcja została pozbawiona hybrydowego wizjera, użytkownik ma do dyspozycji tylko wizjer elektroniczny, który ma jednak zdecydowanie większą rozdzielczość. Poza tym mamy wszystko to za co chwaliliśmy X-Pro1. Matryca X-Trans CMOS w rozmiarze APS-C o rozdzielczości 16-megapikseli dawała bardzo dobre rezultaty. Bagnet XF pozwala podpiąć wszystkie obiektywy, które cieszą się bardzo dobrą opinią użytkowników. A, to wszystko zostało zamknięte w stylowej obudowie, nawiązującej do analogowych aparatów.

Mimo dość znacznej obniżki, X-E1 kosztuje w Polsce trochę powyżej 4000 złotych, nadal głównymi rywalami będą flagowe bezlusterkowce innych producentów. Czy nowa propozycja Fujifilm będzie w stanie nawiązać walkę z Olympusem OM-D E-M5, Panasonikiem Lumiksem GH3, Samsungiem NX20, czy Sony NEX-6?

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Ergonomia i funkcje przycisków
  4. Budowa i obsługa
  5. Menu i tryby odtwarzania
  6. Fotografowanie
  7. Jakość zdjęć
  8. Podsumowanie
  9. Zdjęcia do pobrania






]

Poprzednia

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy OM-3 to flagowe funkcje OM-1 zamknięte w korpusie stylizowanym na analogowego Olympusa. To także nowe kreatywne tryby. Oto, jak spisuje się w praktyce.
38
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nowa uniwersalna pełna klatka Leiki ma być godnym rywalem dla wydajnych zawodowych korpusów konkurencji. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, żeby tego dokonać, czy jednak nie jest to...
19
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
57
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (11)