Jakość wykonania

Przedstawiamy test redakcyjny torby fotograficznej Crumpler Master Delhi 620. Przez prawie cztery miesiące nasi redaktorzy wykorzystywali tę torbę do przenoszenia sprzętu fotograficznego. Objechała z nami pół świata, pracowała podczas relacji z PMA i służyła w codziennej pracy redakcji. Zobaczcie jak się sprawdziła.

Autor: Michał Sułkiewicz

16 Maj 2009
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

4. Jakość wykonania

Produkty Crumplera słyną z trwałości i wysokiej jakości wykonania. Czy Master Delhi podtrzyma tradycję marki? Uprzedzając fakty - z pewnością tak. Podczas kilku miesięcy intensywnego użytkowania torba nie utraciła nic ze swojej pierwotnej użyteczności, ani też wyglądu.

skórzane poszycie okazało się odporne na zarysowania

Na początku nieco zmartwiło nas jasne wnętrze torby, a szczególnie modułu fotograficznego. Jednak prawie cztery miesiące użytkowania w różnych (ale trzeba przyznać - dość cywilizowanych) warunkach, pokazały, że jasne tkaniny są odporne na zabrudzenia. Odporne na zadrapania i przycierki okazało się też skórzane poszycie klapy, które ze względu na wielkość torby często jest narażone na kontakt z różnymi ścianami czy murkami. Prawie pół roku użytkowania wytrzymał też znaczek z logo firmy umieszczony na klapie. Z naszego doświadczenia wynika, ze zazwyczaj jest to jeden z pierwszych elementów, z którymi rozstajemy się w pierwszych miesiącach korzystania z toreb czy plecaków. Może to drobiazg, ale świadczy o solidności wykonania Crumplera.

kultowe logo Crumplera będziemy nam służyło długo

Innym elementem toreb, który często poddaje się czasowi są rzepy. W Master Delhi po kilku miesiącach użytkowania nie zauważyliśmy, żeby trzymały słabiej. Podejrzewamy, że duża powierzchnia rzep zapewni długotrwałe użytkowanie. Jedynym niekorzystnym skutkiem ubocznym dużych rzep (oczywiście poza głośnym otwieraniem) jest szarpanie wykończenia torby w okolicach pokrywających się z rzepami na klapie. Ma to miejsce gdy nierówno zamkniemy klapę i dwie połowy tkaniny rzepy nie pokryją się dokładnie. Całe szczęście poszarpane fragmenty są zakrywane przez klapę i nie wpływają na użyteczność torby, jednak producent mógłby pomyśleć o innym wykończeniu wrażliwych okolic.

spore rzepy to znak rozpoznawczy toreb Crumplera i pozostałość kurierskich korzeni

Miło zaskakuje z kolei trwałość i jakość wykonania wisiorów ułatwiających uchwycenie zamka suwaków. Wykonane są z metalu (prawdopodobnie z aluminium) i oznaczone nieodłącznym logo Crumplera. Najważniejsze jednak, że wytrzymują nawet dosyć ostre traktowanie związane z opornym działaniem niektórych suwaków.

Niestety do wad musimy zaliczyć sposób wykonania uchwytu (właściwie kieszeni) do podnoszenia torby. Nawet jeżeli korzystamy z niej rzadko, szybko odkształca się ona nie tylko jeszcze bardziej utrudniając podnoszenie torby, ale także deformując wygląd górnej części klapy. Znowu minus za uchwyt.

Podsumowując część testu poświęconą jakości wykonania możemy zaryzykować twierdzenie, że Crumpler Master Delhi będzie nam długo służył w dobrej kondycji. Drobne wady w jakości wykonania wymagają jednak przyzwyczajenia.

podsumowanie tej części testu:

+ praktycznie brak oznak zużycia

+ odporność na brudzenie wewnętrznej, jasnej tkaniny

+ wytrzymałe rzepy

+ mocne, metalowe wisiory suwaków

- "szarpanie" szwów przez rzepy

- odkształcanie się "rączki"

Spis treści
Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Peak Design Travel Backpack 45L Coyote - test plecaka dla podróżnika
Peak Design Travel Backpack 45L Coyote - test plecaka dla podróżnika
Travel Backpack Coyote to nowy wariant popularnego plecaka dla twórców w podróży. Zmienił się kolor, ale też materiał, z którego został wykonany. Podczas dwumiesięcznej podróży sprawdziłem, czy...
37
Calibrite Display Plus HL - recenzja kolorymetru i kalibracja krok po kroku
Calibrite Display Plus HL - recenzja kolorymetru i kalibracja krok po kroku
Najnowsze kolorymetry Calibrite wyznaczają współczesny standard kalibracji i profilowania wyświetlaczy. Przyjrzeliśmy się, jak działa flagowy Display Plus HL. Oto nasze wnioski.
20
Czy mobilne dyski HDD mają jeszcze sens? Test SanDisk Professional G-DRIVE ArmorATD 6 TB
Czy mobilne dyski HDD mają jeszcze sens? Test SanDisk Professional G-DRIVE ArmorATD 6 TB
Konwencjonalne dyski przenośne nie mają dziś łatwo. Szybkie jak błyskawica i niesamowicie małe pamięci Flash skradły całą uwagę branży kreatywnej spychając technologię HDD głęboko w cień. Czy...
27
Powiązane artykuły