Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
Już w październiku do Adobe Camera RAW i Lightrooma zawitają nowe, oparte o systemy AI funkcje maskowania.
Adobe zapowiada zmiany, które mogą okazać się jednymi z najbardziej fundamentalnych jeśli chodzi o działanie programów Lightroom i Camera RAW. Chodzi o nowe, rozwinięte funkcje maskowania, które pozwolą nam dokonać precyzyjnej obróbki jeszcze przed finalnym wywołaniem zdjęcia w Photoshopie, lub w ogóle z pomięciem pracy w PS. Jak twierdzi producent, to największa zmiana dotycząca możliwości obróbki zdjęć od czasu wypuszczenia Lightrooma 2 w 2008 roku.
Przede wszystkim do ACR i LR zawitają znane już z programu PS opcje automatycznego, „inteligentnego” maskowania nieba (Sky Replacement) czy zaznaczania obiektów (Select Subject), co już samo w sobie powinno znacznie skrócić czas obróbki i ułatwić precyzyjny retusz w Lightroomie i Camera RAW.
Co chyba jednak ważniejsze, maski będziemy mogli teraz zbierać w grupy, w ramach których będziemy mogli je ze sobą dowolnie mieszać i łączyć (np. Inteligentne maski z tymi stworoznymi własnoręcznie), a także je odwracać, co umożliwi np. błyskawiczne wyizolowanie tła całego tła (po odwróceniu maski obiektu). Otrzymamy też możliwość globalnego użycia masek zakresu, a także więcej opcji podglądu masek. Co więcej, w zakresie maskowania wszystkie wersje Lightrooma (CC, Classic, Mobile) będą oferować od teraz taką samą funkcjonalność.
Nowe funkcje pojawią się w ramach aktualizacji 26 października. Teraz już tylko przydałoby się, by Adobe umożliwiło w Lightroomie i ACR normalną pracę na warstwach.
Więcej informacji o nowych funkcjach znajdziecie na stronie blog.adobe.com.