Kalendarz Fujifilm Instax 2014

Autor: Marcin Grabowiecki

9 Styczeń 2014
Artykuł na: 2-3 minuty
Wczoraj odbyła się premiera dziewiątej edycji Kalendarza Fujifilm Instax 2014. Autorem zdjęć do wydawnictwa był w tym roku Filip Ćwik, który przy pomocy sprzętu Fujifilm stworzył prace zainspirowane chińskim kalendarzem.

Wczoraj podczas Noworocznej Gali Fujifilm odbyła się premiera Kalendarza Fujifilm Instax 2014. To już dziewiąta edycja projektu Kalendarz Fujifilm. W tym roku do castingu na twarz kalendarza zgłosiła się rekordowa liczba 1313 kandydatów.

Autorem zdjęć do kalendarza na 2014 rok był Filip Ćwik - znakomity fotograf, laureat wielu konkursów i zdobywca prestiżowych nagród (m.in. World Press Photo). Inspiracją do zdjęć był chiński kalendarz. Zdjęcia wykonane aparatem Fujifilm X-E2 połączono ze zdjęciami zrobionymi aparatem do fotografii natychmiastowej Instax mini 90 Neo Classic.

Jak co roku, projekt - poza tym, że jest otwarciem drzwi do świata modelingu dla wielu dziewczyn - ma charakter dobroczynny. W tym roku pieniądze zebrane podczas licytacji 12 pierwszych numerów kalendarza przekazane zostaną na fundację "A kogo?", opiekującą się kliniką Budzik. Licytacja odbyła się podczas Gali, a łączna suma pieniędzy zebranych podczas aukcji to 9750 złotych.    

Każdy z Was może stać się posiadaczem Kalendarza Fujifilm Instax 2014 i w ten sposób kwotą 100 złotych wesprzeć fundację "A kogo?", której działalność skupia się na pomocy dzieciom z uszkodzeniami mózgu, pozostającym w śpiączce.

Aby kupić kalendarz, należy zrobić przelew (100 złotych) na konto fundacji (Fundacja Ewy Błaszczyk "A kogo?", ul. Podleśna 4, 01-673 Warszawa), nr 02 1090 1056 0000 0000 0612 1000 (Bank Zachodni WBK S.A.), z dopiskiem "Gala Fujifilm - imię i nazwisko, numer telefonu". Po otrzymaniu informacji, że przekazane zostały pieniądze, firma Fujifilm skontaktuje się z Państwem i prześle kalendarz. Liczba egzemplarzy - 300 sztuk.

Zachęcamy do obejrzenia filmu nakręconego podczas sesji do Kalendarza Fujifilm Instax 2014, dotyczącego pracy zawodowej Filipa Ćwika oraz projektów realizowanych dla Fujifilm.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
World Press Photo nie chce na gali rosyjskiego fotografa. Podtrzymuje jednak decyzję o nagrodzie
World Press Photo nie chce na gali rosyjskiego fotografa. Podtrzymuje jednak decyzję o nagrodzie
Ciąg dalszy zamieszania wokół wyróżnienia Mikhaila Tereschenko w tegorocznym World Press Photo. Organizacja podtrzymuje nagrodę, ale cofa zaproszenie dla fotografa na galę...
18
Fujifilm podnosi ceny materiałów analogowych. Ceny filmów wzrosną nawet o 50%
Fujifilm podnosi ceny materiałów analogowych. Ceny filmów wzrosną nawet o 50%
Fujifilm kolejny raz podnosi ceny filmów analogowych. Tym razem podwyżki wynoszą od 21 do nawet 52%. Póki co zmiany dotyczą rynku japońskiego, ale z dużym prawdopodobieństwem w...
6
Zakaz fotografowania wchodzi w życie na dobre. Od 17 kwietnia grozi nam grzywna, areszt lub konfiskata sprzętu
Zakaz fotografowania wchodzi w życie na dobre. Od 17 kwietnia grozi nam grzywna, areszt lub...
Formalnie zakaz fotografowania poszczególnych obiektów funkcjonuje w Polsce już od kilku lat, jednak ze względu na brak jednolitego znaku zakazu przepis ten nie mógł być skutecznie...
276
Powiązane artykuły