Mobile
Oppo Find X8 Pro - topowe aparaty wspierane AI. Czy to przepis na najlepszy fotograficzny smartfon na rynku?
Zobacz w jaki sposób po fakcie poprawić kompozycję zdjęcia za pomocą narzędzia Content-Aware Fill dostępnego w Photoshopie.
Często podczas fotografowania w terenie zdjęcia podglądane na ekranie aparatu wydają się mieć odpowiednią kompozycję i naświetlenie. Zazwyczaj więc po szybkiej ocenie przechodzimy do uchwycenia kolejnych kadrów. Jednak równie często dopiero po imporcie zdjęć np. z plenerowego wypadu możemy się rozczarować, że fotografia, która do tej pory wyglądała na bardzo dobrą, ma tak naprawdę złą kompozycję. W takich sytuacjach ratunek był jeden - kadrowanie w programach graficznych. Ale w tym wypadku możemy utracić sporo szczegółów i detali, a już na pewno zmniejszymy fizyczny rozmiar zdjęcia.
Jednak Blake Ridus z popularnego kanału f64 Academy przychodzi do nas z pewnym niecodziennym rozwiązaniem. W swoim najnowszym wideoporadniku pokazuje w jaki sposób korzystać z narzędzia Content-Aware Fill dostępnego w Photoshopie, by poprawić kompozycję kadru.
- Zapewne nie raz widziałeś możliwości narzędzia Content-Aware Fill, które może zdziałać cuda w różnych sytuacjach! Jednak dziś użyję tej funkcji, aby załatać obszar kompozycji, który nigdy nie istniał. Zgadza się, przesunę obraz w prawo, a powstałą pustą białą przestrzeń wypełnię trawą, chmurami, a nawet dalszym odcinkiem drogi - zaznacza Blake Ridus z kanału f64 Academy.
Content-Aware Fill czyli wypełnienie z uwzględnieniem zawartości pozwala zmienić wybrane źródło i określić obrót, skalowanie, dublowanie, czy nawet lustrzane odbicie, dzięki czemu usuwanie niechcianych obiektów lub dodawanie naturalnie wyglądającego tła nigdy nie było prostsze w Photoshopie. Stoi za nim zaawansowana technologia, która wykorzystuje dane z całego obrazu - zastępuje i szuka danych w pikselach, które są do siebie podobne.
Po więcej ciekawych i praktycznych tutoriali odsyłamy na kanał f64 Academy. Oczywiście wszystkie udostępnione filmy są w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów powinny być zrozumiałe dla wszystkich.
zdjęcie główne: fot. Todd Quackenbush | Unsplash