Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
3. Konstrukcja
Obiektyw jest zbudowany z metalu, a jego konstrukcja sprawia wrażenie solidnej.
Do obiektywu dołączony jest dekielek przedni oraz tylni. Jak to często bywa w przypadku przednich tekielków łatwo go zgubić. Zuiko 60mm nie jest wyjątkiem. Dekielek jest mały i może łatwo zsunąć się z obiektywu.
Olympus M. Zuiko ED 60mm f/2.8 jest cienki i długi. Tak konstrukcja sprawia, że nie jest on najzgrabniejszy, szczególnie w połączeniu z niedużym korpusem. Zaletą jego długości jest to, że możemy podtrzymać go jedną ręką podczas fotografowania, unikając tym samym nieporządanych wstrząsów.
Obiektyw ma metalowy bagnet. Czerwona kropka umieszczona tuż za nim wskazuje miejsce mocowania do korpusu. Na około bagnetu znajduje się gumowa uszczelka. Jej zastosowanie ma z pewnością sens, jednak zakładanie obiektywu nie jest przez to takie płynne jak to bywa zazwyczaj.
Na obiektywie znajduje się pokrętło umożliwiające wybór odległości ogniskowania w trzech przedziałach (0.4m-nieskończoność, 0.19m-nieskończoność i 0.19-0.4m) oraz powiększenie 1:1. Oprócz tego znajdziemy okienko ze wskażnikiem skali odwzorowania i minimalny dystansem ostrzenia.
Pierścień ostrzenia ma drobne rowki, dzięki czemu obsługuje się go wygodnie i szybko.
Teleobiektyw makro składa się z 13 elementów w 10 grupach. Średnica mocowania filtra wynosi 46 mm, minimalna odległość ostrzenia to 19 cm. Obiektyw o ogniskowej 60mm daje nam kąt widzenia 20 stopni.
Obiektyw waży 185 gramów bez dekielków, jego wymiary to 56 mm x 82 mm.