Wykonanie i ergonomia

Do naszej redakcji trafił Samsung Galaxy Tab S2. Tablet został wyposażony w wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, który wyświetla 94% palety kolorów Adobe RGB. Ponadto, na pokładzie znajdziemy również dwa czterordzeniowe procesory o taktowaniu 1,3 i 1,9 GHz. Jednak czy zastosowane rozwiązania sprawią, że nowa propozycja Samsunga okaże się ciekawą opcją dla fotografów?

Autor: Michał Chrzanowski

25 Wrzesień 2015
Artykuł na: 17-22 minuty
Spis treści

Samsung Galaxy Tab S2 to sprzęt klasy premium. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Już przy pierwszym zetknięciu się z tabletem odnosimy wrażenie, że wykonanie stoi na najwyższym poziomie. Do produkcji wykorzystano głównie lekki stop metalu oraz szkło. Niestety - podobnie jak w poprzednim modelu - producent nie zdecydował się na zastosowanie Gorilla Glass. Jednak pomimo tego, powłoka ochronna wypada bardzo dobrze. W czasie przeprowadzonego testu nie zauważyliśmy żadnych problemów. Z kolei do produkcji tylnego panelu wykorzystano wysokiej jakości tworzywa sztuczne. Panel jest matowy i przyjemny w dotyku, tablet nie ślizga się w dłoniach, co znacząco poprawia komfort użytkowania. Za to więc należy pochwalić producenta.

Zobacz wszystkie zdjęcia (3)

Słowa uznania należą się także za fakt, że urządzenie jest bardzo smukłe i lekkie. Waży jedynie 389 g i mierzy 237,3 x 169 mm. Z kolei jego grubość wynosi zaledwie 5,6 mm. Jak twierdzi producent, Galaxy Tab S2 jest w tym momencie najlżejszym i najcieńszym tabletem dostępnym na rynku. Dla porównania jego główny konkurent model iPad Air 2 (najlżejszy i najcieńszy tablet w ofercie Apple) waży 437 g i mierzy 240 x 169,5 x 6,1 mm. Różnice są więc już zauważalne.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Firma Samsung dołożyła wszelkich starań, by obok nowego Galaxy Tab S2 nie dało się przejść obojętnie. Wprawdzie wygląd - w porównaniu do poprzedniego modelu - uległ jedynie kosmetycznym zmianom, ale naszym zdaniem są one znaczące. Jednak, aby je dostrzec, trzeba zwrócić uwagę na detale. Delikatne srebrne obramowanie estetycznie obrysowuje frontu tabletu. Natomiast ścięte dłuższe krawędzie tylnego panelu oraz metalowa obudowa dodają urządzeniu bardziej eleganckiego stylu i charakteru. Co więcej, design jest spójny z flagowymi modelami Samsunga z różnych segmentów. Taka polityka firmy może więc znaleźć wielu zwolenników. Tak naprawdę jedyne do czego pod względem estetycznym niektórzy użytkownicy mogą się przyczepić, to zbyt szerokie ramki wokół ekranu. Jednak ma to też swój plus - dzięki nim zyskujemy dodatkową powierzchnię na wygodne trzymanie tabletu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Na obudowie znajdziemy jedynie trzy fizyczne przyciski. Włącznik został umieszczony standardowo - w górnej części prawej krawędzi. Tuż pod nim jest nieco większy dwustopniowy przycisk odpowiadający za regulowanie głośności. Ostatni przycisk Home znalazł się pod ekranem (pomiędzy charakterystycznymi ikonami). Warto zauważyć, że przyciski są dosyć ostro zakończone i nieznacznie wystają poza obudowę. Są dobrze wyczuwalne pod palcami i stawiają odpowiedni opór podczas wciskania. Po prawej stronie tabletu zostały również umieszczone dwa sloty - jeden na kartę nanoSIM, drugi na microSD. Dzięki temu ostatniemu będziemy mogli zwiększyć pojemność urządzenia do 128 GB (wbudowana pamięć wynosi tylko 16 GB). Ponadto, na dolnej krawędzi znalazło się miejsce na dwa głośniki, wyjście 3,5 mm jack audio oraz port microUSB.

Serce Samsunga Galaxy Tab S2 stanowi ośmiordzeniowy procesor Exynos 5433, który składa się z czterech rdzeni Cortex-A53 1,9GHz i czterech Cortex-A57 1,3GHz. Co więcej, całość wspierana jest przez 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Za kwestię wyświetlania treści odpowiada 9,7-calowy ekran Super AMOLED o proporcjach 4:3 i rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli, co przekłada się naokoło 264 ppi (pixels per inch). Co więcej, jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie producenta, ekran został zoptymalizowany pod względem przeglądania treści multimedialnych i pokrywa 94% gamutu Adobe RGB. Również wykorzystanie zaawansowanych technologii takich jak Adaptive Display (inteligentnie koryguje współczynnik gamma, nasycenie i ostrość w zależności od intensywności oświetlenia w otoczeniu) czy Reading Mode (efektywnie modyfikuje jasność ekranu) ma gwarantować przyjemny dla oka, jasny obraz w naturalnych barwach.

Spis treści
Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Oppo Find X8 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Oppo Find X8 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Flagowy smartfon Oppo powraca na polski rynek po dwóch latach nieobecności i obiecuje innowacyjny system obrazowania. Wszystko dzięki połączeniu zaawansowanych aparatów z możliwościami...
41
Sony Xperia 1 VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Sony Xperia 1 VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy flagowiec Sony wprowadza szereg usprawnień i oferuje bardzo praktyczny zakres ogniskowych w aparatach. W parze z warstwową matrycą i technologiami zaczerpniętymi z aparatów...
21
Huawei P60 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Huawei P60 Pro - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
W temacie fotografii smartfonowej Huawei jest synonimem jakości i innowacji. Najnowszy flagowiec to m.in. pierwszy tak jasny teleobiektyw,...
18
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)