Obiektywy
Tamron 11-20 mm f/2.8 DiIII-A RXD - pierwszy obiektyw Tamron z mocowaniem Canon RF
5. Jakość zdjęć
Szumy
Zdjęcia poniżej zostały wykonane na 0 poziomie redukcji szumu. Najlepszą jakość, co nie jest zaskoczeniem, FX500 osiąga na najniższych czułościach ISO. Do ISO 400 nie ma właściwie na co narzekać, ISO 800 generuje już wyraźnie zauważalny szum, a ISO 1600 ciężko zaliczyć do w pełni użytecznych.
Panasonic FX500 oferuje kilka poziomów redukcji szumu. Przyjrzyjmy się działaniu tej funkcji. Na czułościach do ISO 400 różnice między różnymi poziomami redukcji szumu są prawie niezauważalne. Dopiero ISO 800 i ISO 1600 pozwalają wyraźnie zauważyć różnice między poziomami redukcji szumu. Oczywiście z większym odszumianiem wiąże się rozmycie obrazu i utrata szczegółów.
Reprodukcja szczegółów
Ze względu na dość mocne odszumianie nawet na poziomie 0 ilość reprodukowanych szczegółów przez FX500 nie zachwyca. Jeżeli zależy nam na szczegółach i teksturze nie powinniśmy przekraczać ISO 200. Ratunkiem w takiej sytuacji może być wyższy stopień wyostrzenia.
FX500 oferuje 5 poziomów wyostrzenia. Jak widać na porównaniu poniżej mamy możliwość dostosowania ostrości do naszych potrzeb.
Reprodukcja kolorów
Jeżeli chodzi o reprodukcję kolorów to Panasonic FX500 radzi sobie bardzo przyzwoicie. Czerwienie nie wyskakują ze zdjęcia, a kolorystyka skóry jest naturalna zarówno w świetle zastanym jak i błyskowym. FX500 daje także dobre rezultaty w słoneczne dni.