Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
6. Jakość zdjęć
Szum
Szum do ISO 800 trudno jest dostrzec nawet na kadrach 1:1. ISO 1600 oraz ISO 3200 również zaliczamy do jak najbardziej użytecznych. Kolorowe plamki możemy w niewielkim stopniu dostrzec dopiero przy ISO 6400 oraz wyższych czułościach. 16-megapikselowe matryce APS-C należą do jednych z najlepszych na rynku i Ricoh GR jako kolejny aparat, to potwierdza.
Reprodukcja szczegółów
Jeśli chodzi o reprodukcję szczegółów, to w przypadku GR-a nie mamy powodów do narzekań. Obiektyw spasowany z matrycą daje bardzo dobre rezultaty. Nawet na wysokich wartościach ISO nie zauważamy diametralnego spadku liczby szczegółów - kadry wykonane na ISO 100 oraz ISO 800 nieznacznie tylko różnią się od siebie. Zauważalną degradację obrazu widzimy dopiero od czułości ISO 3200. Pod tym względem Ricoh nie odstaje od swoich najbliższych konkurentów.
Reprodukcja kolorów
Ricoh GR dobrze radzi sobie z reprodukcją kolorów. W warunkach studyjnych nie poradził sobie za dobrze ze światłem żarowym. Zaobserwowaliśmy charakterystyczną dla niego ciepłą dominantę. W pozostałych przypadkach AWB zachowywał się zgodnie z charakterystyką światła dając przyjemne dla oka efekty. W warunkach plenerowych kompakt Ricoha radzi sobie bardzo dobrze, dając bardzo przyjemne dla oka rezultaty.
Podsumowanie
Pod względem jakości zdjęć nowe wcielenie kultowej serii GR przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednym fotografom. Ricoha trzeba pochwalić w każdej możliwej kategorii, a na największe wyróżnienie zasługuje zachowanie niskiego poziom szumu na wysokich ISO.
+ niski poziom szumu na wysokich czułościach
+ bardzo dobra reprodukcja szczegółów
+ naturalna kolorystyka zdjęć