Fuji Instax 210 - Podsumowanie

Fuji Instax 210 to najbardziej zaawansowany model z rodziny Instaksów firmy Fujifilm, który może pochwalić się największym formatem zdjęć (rozmiar obrazka to 99x62 mm). Aparat korzysta z czasów od 1/64 do 1/200 sekundy i posiada wbudowaną automatyczną lampę błyskową, którą można uruchomić w trybie błysku dopełniającego. Przekonajcie się jak wypadł w naszym teście.

Autor: Marcin Grabowiecki

28 Wrzesień 2012
Artykuł na: 6-9 minut
Spis treści

Aparat Fuji Instax 210 oferuje największe zdjęcia z całej rodziny Instaksów. W tym tkwi jego największa zaleta. Wielkość obrazu jest ponad dwukrotnie większa niż w aparatach do fotografii natychmiastowej korzystających z wkładów Instax Mini. Przystawka makro jest bardzo przydatna, a możliwość przyciemniania bądź rozjaśniania zdjęcia pozwala wpływać na jego jasność. Wadą aparatu jest niemożność wyłączenia flesza oraz problem z ostrością, który jest widoczny szczególnie przy korzystaniu z trybu makro.

Aparat znakomicie sprawdzi się we wszelkiego rodzaju towarzyskich sytuacjach, kiedy pragniemy zatrzymać urok chwili. Instax 2012 wydaje się być stworzony do dokumentowania domówek, urodzin i melanży. Możemy nim także zrobić pamiątkowy portret lub sfotografować interesujący detal napotkany w trakcie nocnych eskapad na miasto.

Instax 210 to aparat do fotografii natychmiastowej. Nie można od niego oczekiwać jakości obrazu znanej z nowoczesnych aparatów cyfrowych. Najważniejsza rzecz, którą otrzymujemy dzięki Instaksowi to niepowtarzalny, jednorazowy efekt, którym możemy fizycznie podzielić się z innymi. W dobie dominacji cyfrowych technologii obrazowania to prawdziwa wartość, o której warto pamiętać.

Przed wyborem konkretnego modelu aparatu do fotografii natychmiastowej firmy Fujifilm przeczytajcie koniecznie nasze testy pozostałych aparatów z rodziny Instax: Fuji Instax Mini 50S oraz Fuji Instax 7S.

Polecamy również serwis www.weloveinstant.pl poświęcony fotografii natychmiastowej, w którym znajdziecie mnóstwo inspiracji do tworzenia swoich instaksów.

+ duży format obrazu

+ możliwość wykonywania zdjęć już z odległości 45cm

+ możliwość regulacji jasności zdjęcia

+ "lustro" pomagające w autoportretach

- brak możliwości wyłączenia lampy błyskowej

- problemy z wyostrzaniem

Spis treści
Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q3 43 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica Q3 43 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po latach próśb, na rynku ląduje wreszcie Leica Q w wersji z obiektywem standardowym. Sprawdzamy, co ma do zaoferowania zestaw, na który tylu czekało.
16
Hover Air X1 - dron inny, niż wszystkie [TEST]
Hover Air X1 - dron inny, niż wszystkie [TEST]
Hover to dron zamykający esencję ujęć lotniczych w najprostszej możliwej formie, którą można obsługiwać bez żadnego kontrolera i która chce zmienić nasze myślenie o dronach....
23
Nikon Z6 III - test aparatu
Nikon Z6 III - test aparatu
Trzecia generacja Nikona Z6 ma już niewiele wspólnego z poprzednikiem. Czy nowy korpus ma szansę zdobyć szturmem rynek? Sprawdzamy jego potencjał…
63
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)