Fuji Instax Mini 50S - Ergonomia, wykonanie i użytkowanie

Fuji Instax Mini 50S Piano Black to aparat do fotografii natychmiastowej, który wykorzystuje wkłady Instax Mini (54x86mm). Urządzenie wyposażone jest w obiektyw Fujinon o ogniskowej 60mm, lampę błyskową, elektronicznie wyzwalaną migawkę z szerokim zakresem czasów i tryb makro. Przeczytajcie jak sprawdza się w praktyce konkurent modelu Instax Mini 7S.

Autor: Marcin Grabowiecki

27 Lipiec 2012
Artykuł na: 6-9 minut
Spis treści

Fuji Instax Mini 50S wykonany jest z czarnego błyszczącego plastiku, wykończonego matowymi elementami w tym samym kolorze. Projekt aparatu oparty jest na obłościach obecnych we wszystkich jego częściach. Dzięki temu prosta bryła sprzętu zyskuje na szlachetności. Wszystko to sprawia, że aparat prezentuje się stylowo i elegancko.

Dzięki wypustkom na tylnej ściance oraz wystającemu elementowi, w którym ukryte są baterie, aparat pewnie leży w dłoni. Przy pionowym wyborze kadru spust migawki znajduje się tuż pod palcem wskazującym, co bardzo pomaga w szybkim sięganiu po aparat i intuicyjnym ułożeniu dłoni. Gorzej fotografuje się w poziomie. Przycisk wyzwalający migawkę jest mniejszy, a chwyt nie jest pewny. Można jednak założyć, że większość zdjęć będzie wykonywana w pionie, a opcja "pozioma" to jedynie uzupełnienie podstawowego ułożenia ręki na aparacie.

Na tylnej ściance Instaksa znajduje się także włącznik aparatu oraz trzy przyciski, dzięki którym można wprowadzić korekcję ekspozycji, wybrać jeden z dwóch trybów (krajobraz oraz błysk dopełniający) oraz uruchomić samowyzwalacz. Obok nich umiejscowiony jest ciekłokrystaliczny wyświetlacz, pokazujący liczbę pozostałych zdjęć oraz wybrany tryb. Samowyzwalacz umożliwia nam wykonanie jednego lub dwóch zdjęć za jednym naciśnięciem migawki.

Aparat zasilany jest za pomocą dwóch baterii litowych CR2, które powinny wystarczyć na wykonanie ok. 300 zdjęć (według zapewnień producenta). Sprzęt wyposażony jest również w gwint statywu, co umożliwia wykonywanie nocnych zdjęć na długich czasach.

Spis treści
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q3 43 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica Q3 43 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po latach próśb, na rynku ląduje wreszcie Leica Q w wersji z obiektywem standardowym. Sprawdzamy, co ma do zaoferowania zestaw, na który tylu czekało.
16
Hover Air X1 - dron inny, niż wszystkie [TEST]
Hover Air X1 - dron inny, niż wszystkie [TEST]
Hover to dron zamykający esencję ujęć lotniczych w najprostszej możliwej formie, którą można obsługiwać bez żadnego kontrolera i która chce zmienić nasze myślenie o dronach....
23
Nikon Z6 III - test aparatu
Nikon Z6 III - test aparatu
Trzecia generacja Nikona Z6 ma już niewiele wspólnego z poprzednikiem. Czy nowy korpus ma szansę zdobyć szturmem rynek? Sprawdzamy jego potencjał…
63
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)