Panasonic Lumix GF3 - test

Panasonic, po niespełna roku od premiery GF2, zaprezentował nowy aparat z tej serii. Nowy Lumix GF3 to wyraźny ukłon w stronę fotoamatorów. Jest mniejszy, lżejszy i bardziej kompaktowy od swojego poprzednika.

Autor: Patryk Wiśniewski

2 Wrzesień 2011
Artykuł na: 29-37 minut

5. Menu i tryby odtwarzania

Po wciśnięciu przycisku MENU/SET dostajemy się do pierwszej zakładki menu, która została podzielona na sześć prostokątów symbolizujących kolejne części menu. Na tym etapie możemy obsługiwać menu dotykowo.

Menu

Po wybraniu interesującej nas części menu aparat wyświetla menu w standardowej formie, po którym poruszamy się za pomocą nawigatora lub tylnej tarczy nastaw.

menu nagrywania
menu film
menu ustawień własnych
menu ustawienia
menu odtwarzania

Tryby odtwarzania

Pod względem odtwarzania zdjęć Panasonic oferuje wszystko to co niezbędne. Zdjęcia możemy przewijać i powiększać dotykowo, oprócz tego możemy płynnie przewijać zdjęcia przytrzymując palec na prawej lub lewej krawędzi. Dotykowa obsługa nie sprawia większych problemów. Zdjęcia w przeciwieństwie do poprzednika nie powiększają się przypadkowo. Oczywiście przeglądanie zdjęć w GF3 możemy obsługiwać także wyłącznie za pomocą przycisków.

Użytkownik może także regulować ilość informacji wyświetlanych na zdjęciu. Przy pomocy przycisku DISP. na ekranie dotykowym, możemy ustawić czy chcemy widzieć histogram, balans bieli, ISO, tryb pomiaru. W menu możemy też ustawić alarm prześwietlenia.

Ponadto możemy powiększać zdjęcia, wyświetlać miniaturki i kalendarz. Gdy wejdziemy na konkretny dzień aparat wyświetla zdjęcia tylko z tego dnia. W menu odtwarzania możemy też selektywnie odtwarzać zdjęcia lub filmy. Dodatkowo tak jak w poprzednich modelach ulubione zdjęcia możemy oznaczyć gwiazdkami

Podsumowanie

Menu zostało podzielone w logiczny i przystępny sposób. Dzięki temu obsługa aparatu nie sprawia większych problemów. Tryb odtwarzania zdjęć zapewnia użytkownikowi wszystko to co niezbędne.

+ logiczne menu

+ dotykowa obsługa odtwarzania

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon PowerShot V1 i Canon EOS R50V - pierwsze wrażenia i nagrania przykładowe
Canon PowerShot V1 i Canon EOS R50V - pierwsze wrażenia i nagrania przykładowe
Do segmentu aparatów przeznaczonych dla vlogerów Canon wchodzi dużo później niż inni. Czy dzięki temu robi to lepiej niż rynkowi rywale? Możliwości najnowszych urządzeń dla twórców...
9
Fujifilm GFX100RF - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Fujifilm GFX100RF - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Pierwszy średnioformatowy kompakt ery cyfrowej otwiera zupełnie nowy segment na rynku fotografii. To jednak konstrukcja równie oryginalna, co kontrowersyjna. Czy w pogodni za wizją...
19
Instax Wide EVO - test aparatu natychmiastowego
Instax Wide EVO - test aparatu natychmiastowego
Najnowszy cyfrowy Instax Wide EVO to najbardziej zaawansowany z dotychczasowych aparatów natychmiastowych Fujifilm, ale też i najdroższy. Sprawdzamy, co ma do zaoferowania i czy jest...
13
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)