Funkcjonalność

Autor: Redakcja Fotopolis

15 Grudzień 2018
Artykuł na: 17-22 minuty

W listopadzie, wspólnie z BenQ wystartowaliśmy z konkursem, w ramach którego wybrani czytelnicy mieli szansę testować monitory z oferty BenQ. Zobaczcie jak model SW320 przypadł do gustu pierwszemu testującemu, Bartoszowi Dmowskiemu.

Funkcjonalność

Za każdym razem, kiedy myślałem o pracy przy komputerze podłączonym do wielkiego BenQ pierwsze skojarzenie jakie przychodziło mi do głowy to przyjemność! Dzięki rozmiarowi i rozdzielczości matrycy na SW320 widać znacznie więcej niż na dwóch 24-calowych monitorach Full HD+. Praca idzie szybciej, a obcowanie z obrazem staje się przyjemniejsze. Poniżej kilka zastosowań, w których monitor świetnie się sprawdzał.

Adobe Lightroom, Photoshop i Premiere

Możliwa była natychmiastowa ocena ostrości zdjęcia bez konieczności powiększenia. Jest to szczególnie istotne jeśli pracujemy na jasnych obiektywach o małej głębi ostrości. Dzięki temu, selekcja najlepszych ujęć jest szybsza. Oprócz dużego zdjęcia czy filmu mieszczą się wszystkie okna z narzędziami do edycji. Obrazy zyskują nową jakość, wyglądają znacznie lepiej. Po raz pierwszy widoczna jest tak duża liczba szczegółów. Retusz jest szybszy ponieważ unikamy wielu skalowań i przesunięć.

Przeglądarki internetowe

Powierzchnia robocza jest na tyle duża, że umożliwia wygodną i komfortową pracę w podziale ekranu 50/50. Połowę zajmuje przeglądarka, a drugą połowę dowolna aplikacja i dzieje się to bez wpływu na komfort pracy, a jednocześnie ją usprawniając.

Microsoft Word i Excel

W MS Word na ekranie widzimy jednocześnie trzy kartki A4 naturalnej wielkości, wszystkie niezbędne paski narzędzi, a ekran wciąż nie jest wypełniony w 100%. Czytanie i edycja tekstu jest szybsza i wygodniejsza. Microsoft Excel - przy standardowych ustawieniach arkusza kalkulacyjnego i powiększeniu 100% na ekranie widzimy jednocześnie 35 kolumn (od A do AI) i 58 wierszy! Obszar roboczy jest ogromny, a jego przejrzystość wzorowa.

Rozrywka

Dzięki zastosowaniu technologii HDR10 i rozdzielczości 4K UHD obrazy są pełne szczegółów a i prezentują większy zakres dynamiczny,

Odświeżanie 60Hz pozwala na używanie tego monitora do gier. Oczywiście nie jest to monitor gamingowy, ale z większością tytułów powinien sobie poradzić. Granie w pełnej rozdzielczości wymaga użycia bardzo mocnych kart graficznych.

Spis treści
Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Recenzje
Magdalena Paszkowska: moja przygoda z Quadralite Snoot SN-200LED
Magdalena Paszkowska: moja przygoda z Quadralite Snoot SN-200LED
Snoot SN-200LED pozwala uzyskać w studio wiele oświetleniowych efektów. Ceniona fotografka fine art i prelegentka, Magdalena Paszkowska zdradza, dlaczego sięgnęła po ten modyfikator.
4
Dumka na szkle i błonie. Międzywojenne Kresy w nowym albumie Narodowego Archiwum Cyfrowego [RECENZJA]
Dumka na szkle i błonie. Międzywojenne Kresy w nowym albumie Narodowego Archiwum Cyfrowego...
Tak zwane Kresy Wschodnie zapisały się w polskiej pamięci zbiorowej jako kraina w połowie mityczna - idealizowana, bo „utracona”. Jak wyglądało w rzeczywistości zwykłe życie jej...
21
„King, Queen, Knave” - zaklęty trójkąt Gregorego Halperna [Recenzja]
„King, Queen, Knave” - zaklęty trójkąt Gregorego Halperna [Recenzja]
W „King, Queen, Knave” Halpern konfrontuje się z przeszłością i pamięcią o miejscu, w którym dorastał i do którego powrócił, gdy przeżywał twórczy kryzys. Zdjęcia powstawały przez niemal dwie...
34
Powiązane artykuły