Stan wyjątkowy w Japonii - opóźnienia i zmiana strategii wśród producentów foto w roku 2021

Autor: Krzysztof Mularczyk

15 Styczeń 2021
Artykuł na: 2-3 minuty

W związku z wprowadzeniem w Japonii obostrzeń związanych z pandemią, duża zmiana strategii i planów może czekać producentów sprzętu foto i wideo. Opóźnienia w dostawach również mogą wystąpić.

W związku ze stanem wyjątkowym ogłoszonym w Japonii przez premiera Yoshihide Suga w odpowiedzi na falę zakażeń koronawirusem i w związku z wprowadzonymi ograniczeniami, które mają zostać rozszerzone na kolejne obszary, możemy być raczej pewni opóźnień w produkcji i dużych zmian strategicznych wśród producentów branży foto-wideo.

Nikon wydał już oficjalne oświadczenie, w którym pisze o podjętych działaniach, w tym o przeniesieniu ⅔ pracowników w tryb pracy zdalnej. Opóźniania w produkcji m.in. obiektywu 120-300 mm oraz korpusu D6 dotknęły Nikona już w ubiegłym roku. Przy obecnej sytuacji dalsze opóźnienia w roku 2021 są raczej pewne.

Coraz głośniej mówi się także o zmianie planów w firmie Canon. Jeszcze w ubiegłym tygodniu serwisy fotograficzne donosiły, że na ten rok producent przewidział aż 8 nowych aparatów, teraz przeważają komentarze w stylu "nic już nie jest pewne”.

Niepotwierdzone źródła nadal jednak podtrzymują, że topowy bezlusterkowiec Canon EOS R1, następca linii 1D-X, może pojawić się w drugiej połowie tego roku. Z drugiej jednak strony rozwój pandemii uniemożliwia jakiekolwiek długofalowe planowanie.

Źródło: www.diyphotography.net, www.canonrumors.com

Skopiuj link

Autor: Krzysztof Mularczyk

Redaktor serwisu Fotopolis.pl i magazynu Digital Camera Polska. Od 20 lat robi zdjęcia, testuje sprzęt fotograficzny i pisze o fotografii.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
World Press Photo nie chce na gali rosyjskiego fotografa. Podtrzymuje jednak decyzję o nagrodzie
World Press Photo nie chce na gali rosyjskiego fotografa. Podtrzymuje jednak decyzję o nagrodzie
Ciąg dalszy zamieszania wokół wyróżnienia Mikhaila Tereschenko w tegorocznym World Press Photo. Organizacja podtrzymuje nagrodę, ale cofa zaproszenie dla fotografa na galę...
18
Fujifilm podnosi ceny materiałów analogowych. Ceny filmów wzrosną nawet o 50%
Fujifilm podnosi ceny materiałów analogowych. Ceny filmów wzrosną nawet o 50%
Fujifilm kolejny raz podnosi ceny filmów analogowych. Tym razem podwyżki wynoszą od 21 do nawet 52%. Póki co zmiany dotyczą rynku japońskiego, ale z dużym prawdopodobieństwem w...
6
Zakaz fotografowania wchodzi w życie na dobre. Od 17 kwietnia grozi nam grzywna, areszt lub konfiskata sprzętu
Zakaz fotografowania wchodzi w życie na dobre. Od 17 kwietnia grozi nam grzywna, areszt lub...
Formalnie zakaz fotografowania poszczególnych obiektów funkcjonuje w Polsce już od kilku lat, jednak ze względu na brak jednolitego znaku zakazu przepis ten nie mógł być skutecznie...
276
Powiązane artykuły