Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Jak mówią autorki cyklu, Monika Szewczyk-Wittek i Katarzyna Sagatowska, projekt Portret prywatny, czyli bliskie spotkanie z Andrzejem Świetlikiem nawiązuje do idei monodramu, jako intymnego spotkania artysty z publicznością i jednocześnie klasycznej formy tworzenia portretu fotograficznego, będącego wynikiem spotkania fotografa z osobą fotografowaną. Spotkanie to ma na celu nie tylko zatrzymanie obrazu drugiego człowieka, ale przede wszystkim poszukiwanie, rozmowę, czy wreszcie znalezienie porozumienia, momentu, ciszy, zdjęcie maski i sfotografowanie prawdziwego “ja”. W założeniu ma być to wydarzeniem cyklicznym. Kolejne odsłony już niebawem.
Akcja “Portret prywatny, czyli bliskie spotkanie z Andrzejem Świetlikiem” odbędzie się w następujących dniach:
5 września 2015 roku, w godz. 11:00 - 19:00, Teatr WARSawy (Rynek Nowego Miasta 5/7) - 7 sesji portretowych. Każdy uczestnik będzie miał 60 minut, podczas których w wyniku spotkania i rozmowy z artystą powstanie portret autorstwa Andrzeja Świetlika. Każdy z uczestników otrzyma portret w formie wydruku archiwalnego. Fotografia będzie sygnowana przez autora. Obowiązują zapisy. Ilość miejsc ograniczona.
6 września 2015 roku, godz. 19:00, Teatr WARSawy (Rynek Nowego Miasta 5/7) - spotkanie z Andrzejem Świetlikiem, które poprowadzi Piotr Ratajczak. Wstęp wolny.
Aby wziąć udział w sesji portretowej, należy przesłać na adres info@wszyscyjestesmyfotografami.pl zgłoszenie zawierające imię, nazwisko, telefon oraz adres do korespondencji. Szczegółowe informacje zostaną przesłane drogą mailową po przyjęciu zgłoszenia. W akcji portretowania mogą uczestniczyć tylko pojedyncze osoby. Koszt wykonania portretu wraz z sygnowanym wydrukiem wynosi 200 zł.
Andrzej Świetlik (ur. 1951) absolwent ASP w Warszawie. Współtwórca awangardowo-anarchistycznej grupy Łódź Kaliska. Pracuje na polu sztuki i reklamy. Głównym tematem jego zdjęć jest człowiek - od portretu po artystyczną impresję. Autor wielu wystaw indywidualnych, m.in.: „Portrety świetliste”, „Ciszej nieco”, „Jak dzieci”, „Nadziei 5”, „Bajki”, „Błękitny Świetlik”, „Artyści starali się przychodzić, chętnie”. Jego prace prezentowane były w galeriach na całym świecie: w Marsylii, Tokio, Pekinie, Wiedniu, Kolonii, Budapeszcie. Jego fotografie znajdują się w zbiorach państwowych i kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.
Więcej informacji znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografami.blogspot.pl oraz na stronie facebookowej projektu