Akcesoria
Nanlite FC-120C - niezła moc, kolorowe światło, kompaktowa budowa i przystępna cena. To LED stworzony do dynamicznej pracy
W książce "Szukając własnego stylu. Warsztaty fotografii krajobrazowej" trzech fotografów krajobrazu próbuje odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób stworzyć własny, niepowtarzalny styl. Każdy z nich przedstawia swoją wizję, co sprawia, że otrzymujemy zróżnicowane podejścia do zagadnienia. Wśród poruszanych kwestii znajdziemy takie jak: wyobraźnia, wybór tematu oraz planu. Jak na tego typu pozycję, zawiera ona wyjątkowo dużo zdjęć, co jest niezwykle cenne, gdyż pozwala porównać intencje autora z efektami, które udało mu się osiągnąć.
W czasach niekończącego się wyścigu sprzętowego zapomina się o tym, co w fotografii najważniejsze. Tym cenniejsza wydaje się publikacja uzmysławiająca nam, że to właśnie styl, a nie technika, powoduje, iż nasze fotografie odróżniają się od innych.
Lektura książki daje doskonały asumpt do rozwijania kreatywności artysty. Fotograf powinien widzieć, a nie tylko patrzeć. W poznawaniu świata artystom pomaga zdobyte wcześniej doświadczenie, posiadany sprzęt, poczucie estetyki i ogólna znajomość sztuki. Opracowane z pełną świadomością twórczą zdjęcia przedstawiają świat widziany oczyma duszy. Wyobraźnia artysty określa jego styl. Może on być rozpoznany przez samego twórcę lub przez jego kolegów, czy krytyków. Raz stworzony styl może prowadzić twórców na manowce maniery. (...) Bodźcem do rozwoju kreatywności jest zmienianie stylu połączonego z nieustannie doskonaloną wyobraźnią. Należy łamać własne zasady, prowadzić doświadczenia i eksperymenty. Autorski styl musi ewoluować wraz z rozwojem i doskonaleniem osobistego języka fotografii - pisze Paweł Pierściński.
Charlie Waite, Joe Cornish i David Ward znani są ze swoich doskonałych fotografii krajobrazu. Łączy ich jeszcze jedna pasja: wszyscy trzej uczą fotografii. Prowadzą warsztaty fotografii krajobrazowej w najbardziej spektakularnych zakątkach świata. Są osoby, które w tych warsztatach biorą udział wielokrotnie, wciąż na nowo doskonaląc swoje umiejętności fotografowania krajobrazu.
Charlie Waite powszechnie uchodzi za najlepszego angielskiego fotografa krajobrazu. Jego styl charakteryzuje się zarówno graficzną precyzją, jak i nastrojem ciszy oraz spokoju. Charlie Waite jest także charyzmatycznym mówcą, łączącym aktorskie wykształcenie z miłością do krajobrazu i fotografii. W 1994 roku Charlie Waite i Sue Bishop założyli agencję Light & Land, którą teraz prowadzą David i Jenny Wardowie.
David Ward to jeden z najbardziej uznanych brytyjskich fotografów pracujących z aparatami wielkoformatowymi. Kładzie jednak nacisk nie na określone kwestie techniczne, ale na rozwój wyobraźni fotograficznej. Znany jest również z wielu specjalistycznych tekstów publikowanych w prasie fotograficznej.
Joe Cornish przez ponad dziesięć lat był naczelnym fotografem krajobrazu dla organizacji National Trust. Od wielu lat prowadzi warsztaty fotograficzne i pisze o fotografii. Podstawą jego prac jest doskonała znajomość malarstwa. Jako nauczyciel pomaga uczniom rozwinąć styl wyrażający ich osobiste zainteresowania i doceniający wszystkie elementy krajobrazu.
Eddie Ephraums stał się znany dzięki swym czarno-białym fotografiom krajobrazu. Prowadzi warsztaty fotograficzne, jest autorem książek i konsultantem wydawnictwa Argentum w kwestiach dotyczących edycji książek fotograficznych. To z jego inspiracji powstała książka "Pracując ze światłem", której rozwinięcie i uzupełnienie stanowi "Szukając własnego stylu".
Szukając własnego stylu. Warsztaty fotografii krajobrazowej
Charlie Waite, David Ward, Eddie Ephraums, Joe Cornish
Cena: 44,50 zł
Ilość stron: 160
Format: 23 x 26 cm