Aparaty
Instax Wide Evo - nareszcie cyfrowy Instax na duże wkłady. To najlepsze, co ma do zaoferowania natychmiastowy system Fujifilm
Praca nad postprodukcją setek zdjęć w Lightroomie wcale nie musi być żmudna i czasochłonna. Zobacz pięć praktycznych porad, dzięki którym znacznie poprawisz efektywność i szybkość działania w programie.
Adobe Lightroom to bez wątpienia jeden z popularniejszych programów służących do edycji i wywoływania zdjęć RAW. Jest wykorzystywany przez profesjonalistów, ale chętnie sięgają po niego również entuzjaści fotografii, którzy swoje zdjęcia chcą wznieść na wyższy poziom. Niemniej jednak mimo licznych filmów instruktażowych i tutoriali pokazujących moc Lightrooma wciąż zdarzają się sytuacje, w których program może zaskoczyć swoimi możliwościami często ułatwiającymi i wymiernie przyspieszającymi naszą pracę.
W swoim ostatnim wideoporadniku Mike Smith punktuje pięć praktycznych wskazówek, dzięki którym usprawnisz swój workflow oraz poprawisz szybkość działania wykorzystując do tego różne „ukryte funkcje” Lightrooma, które - również dla nieco bardziej zaawansowanych fotografów - mogą być nieznane lub zapomniane.
- Jako fotograf edytuję wiele zdjęć i przez lata zapoznałem się z kilkoma sztuczkami, które pomagają w szybszej postprodukcji. Lubię pracować ze zdjęciami, ale po długich godzinach fotografowania, gdy mam tysiące obrazów do opracowania, może to być wyjątkowo męczące. Te pięć wskazówek zdecydowanie pomaga przyspieszyć mój workflow i pomóc mi wykonać zadanie szybciej - zaznacza Mike Smith.
Zapewne niektóre (a może i wszystkie) z powyższych wskazówek były znane dla zaawansowanych fotografów, jednak dla osób dopiero co rozpoczynających swoją przygodę z Lightroomem lub fotografów mniej obeznanych w narzędziach programu Adobe mogą okazać się nowymi rozwiązaniami, które znacznie przyspieszą ich pracę. Po więcej ciekawych i praktycznych filmów odsyłamy na kanał Mike’a Smitha.