Olympus E-450 - Podsumowanie

Olympus od wielu lat specjalizuje się w produkcji zgrabnych i niewielkich aparatów o dużym potencjale. Do takich należy zaliczyć model E-450, który jest najmniejszą lustrzanką na rynku. E-450 waży mniej niż 400 g i spokojnie zmieści się w niedużej torbie. W zestawie z obiektywem Zuiko Digital 25 mm f/2.8 Pancake tworzy unikalny zestaw o naprawdę kompaktowych wymiarach.

Autor: Marcin Falana

4 Wrzesień 2009
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

Olympus E-450 jest najmniejszą i najlżejszą lustrzanką na rynku, która daje jednocześnie poczucie solidności. Aparat jest na tyle nieduży, że nie odczuwamy dyskomfortu podczas jego noszenia, spokojnie mieści się do małej torby. E-450 jest dobrze wykonany, a przyciski są dobrze umieszczone. Nie można też mieć większych zastrzeżeń do ergonomii użytkowania. Na plus trzeba zaliczyć menu ekranowe, które przyspiesza zmiany najważniejszych parametrów i dwa programowalne przyciski.

Olympus E-450

E-450 oferuje także dość dużo funkcji czysto fotograficznych jak na aparat z segmentu entry-level. Wystarczy wymienić manualne tryby ekspozycji, punktowy pomiar światła, bracketing, blokowanie lustra, podgląd głębi ostrości czy bezprzewodową komunikacja z dedykowanymi lampami błyskowymi. W sam raz dla początkujących, kreatywnych fotografów.

W modelu E-450 zabrakło natomiast stabilizacji obrazu i możliwości nagrywania klipów filmowych. Trochę ubogo prezentuje się także ilość punktów AF - tylko 3. E-450 mógłby także oferować trochę lepszą reprodukcję szczegółów.

Ogólnie jednak E-450 trzeba zaliczyć do bardzo udanych lustrzanek z dużym potencjałem fotograficznym za nieduże pieniądze. W zestawie z obiektywem kitowym 14-42 mm f/3.5-5.6 kosztuje mniej niż 2000 zł.

+ wysokiej jakości materiały

+ podgląd głębi ostrości

+ wygodne kółko nastaw

+ dwa definiowalne przyciski

+ ultradźwiękowy filtr czyszczący matrycę

+ dwa gniazda kart pamięci - CF i xD

+ super płaski obiektyw Pancake 25 mm f/2.8

+ menu ekranowe

+ zaznaczanie wielu zdjęć i kasowanie hurtem

+ czytelny układ menu

+ balans bieli wg Kelvinów

+ filtry artystyczne

+ bogate opcje korekty obrazu

+ pomiar światła

+ trzystopniowość filtra szumu

+ reprodukcja kolorów

+ przyjemna struktura szumu

- 3 punkty pomiaru ostrości

- reprodukcja szczegółów

- symboliczny grip

Olympus E-450 uzyskał 56 %
Spis treści
Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy OM-3 to flagowe funkcje OM-1 zamknięte w korpusie stylizowanym na analogowego Olympusa. To także nowe kreatywne tryby. Oto, jak spisuje się w praktyce.
38
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nowa uniwersalna pełna klatka Leiki ma być godnym rywalem dla wydajnych zawodowych korpusów konkurencji. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, żeby tego dokonać, czy jednak nie jest to...
19
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
57
Powiązane artykuły