Test - Konica Minolta Dimage X31 vs Nikon Coolpix SQ

Konica Minolta X31 i Nikon SQ to cyfrowi przedstawiciele klasy niskobudżetowej. Jednak obydwa aparaty w swoich kieszonkowych wymiarach kryją 3-krotny obiektyw, 3-megapikselową matrycę CCD oraz ciekawą listę funkcji. Który z nich jest zatem lepszy? Zapraszamy do lektury naszego testu.

Autor: mmi

5 Październik 2004
Artykuł na: 49-60 minut
Spis treści

Konica Minolta X31 i Nikon SQ to cyfrowi przedstawiciele "klasy niskobudżetowej". Jednak obydwa aparaty w swoich kieszonkowych wymiarach kryją 3-krotny obiektyw, 3-megapikselową matrycę CCD oraz ciekawą listę funkcji. Który z nich jest zatem lepszy? Zapraszamy do lektury naszego testu.

Obydwa testowane dziś aparaty to niewątpliwie bardzo ciekawe propozycje na pierwszy podstawowy aparat cyfrowy. Zdaniem producentów są to "wyjątkowe konstrukcje na każdą okazję". Świadczy o tym prosta obsługa, niewielkie rozmiary oraz dość niska cena, która nie przekracza obecnie poziomu 1000 zł.

Konica Minolta Dimage X31 vs Nikon Coolpix SQ - który lepszy?

Konica Minolta X31 to kolejny przedstawiciel znanej już serii X, który w czerwcu 2004 zastąpił na rynku popularny model X20. Jego 3-megapikselowy przetwornik oraz 3-krotny zoom optyczny zamknięte zostały w stylowej obudowie. Przy okazji prezentacji modelu Dimage X31 poza podniesieniem rozdzielczości oraz konstrukcyjnym nawiązaniem do swoich poprzedników, producent podkreślał niezwykłą prostotę obsługi, lepszą jakość oferowanego podglądu oraz jeszcze poprawioną szybkość startową aparatu. Mimo, że firma produkująca aparat występuje teraz pod nazwą KonicaMinolta, pozwolimy sobie w trakcie testu używać skróconej nazwy Minolta.

3-megapikselowy Nikon Coolpix SQ to propozycja znacznie bardziej znana. Ten istniejący już na rynku od lutego 2003 roku aparat, również zadziwia pod względem budowy i designu (za co zresztą otrzymał nagrodę TIPA 2003-2004). Obrotowe właściwości jego 3-krotnego obiektywu, liczne programy tematyczne oraz funkcje fotograficzne z pewnością wpływają na ogromną popularność tego modelu. Jeżeli dodamy do tego podkreślaną niejednokrotnie wysoką jakość podglądu oferowana przez monitor LCD otrzymamy dwie ciekawe propozycje o niezwykle zbliżonych atutach. Który zatem wybrać? Na dalszych stronach testu postaramy się przybliżyć nieco odpowiedź na to pytanie.

Poniższy test podzieliliśmy na następujące części:

Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony A1 II + FE 28-70 mm f/2 GM - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Sony kończy rok z przytupem, prezentując dwie iście profesjonalne konstrukcje - najnowszy flagowy korpus Sony A1 II i uniwersalny, superjasny zoom średniego zasięgu. Czy nowy korpus...
15
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nikon Z50 II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Po pięciu latach Nikon prezentuje wreszcie następcę pierwszego amatorskiego korpusu w systemie Z. To nadal ta sama matryca, ale lepsza wydajność, bardziej rozbudowana ergonomia i...
23
Fujifilm X-M5 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [RAW]
Fujifilm X-M5 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [RAW]
Nowy Fujifilm X-M5 to najtańszy aparat w systemie, ale pod względem możliwości daleko mu do typowego amatorskiego korpusu. Czy to możliwe, że Fujifilm zrobiło wymarzony aparat dla...
33