Podsumowanie

Fujifilm FinePix F700 to pierwszy aparat Fujifilm wyposażony w sensor SuperCCD SR (IV Generacji). Zaprezentowany został rok temu, przed targami PMA 2003, a premierze towarzyszyło spore zainteresowanie mediów i użytkowników. Postanowiliśmy przyjrzeć mu się z bliska.

Autor: Tomasz Gutkowski

8 Marzec 2004
Artykuł na: 17-22 minuty
Spis treści

PODSUMOWANIE

Fujifilm FinePix F700 przy pierwszym kontakcie zwraca uwagę rewelacyjną jakością wykonania i precyzją. Po uruchomieniu zaskoczy nas na pewno niebywała szybkość pracy, łatwość obsługi oraz bardzo rozsądne rozlokowanie przycisków sterowania aparatem. Osoby rozpoczynające swoją przygodę z fotografią cyfrową będą zadowolone z działania trybów automatycznych i programowych, a w miarę zdobywania doświadczenia będą mogły sięgnąć po bardziej zaawansowane ustawienia manualne. W trybie Program AE bardzo przydaje się funkcja fleksji (zmiany stosunku przysłona / czas). Ogólnie więc F700 jest modelem bardzo funkcjonalnym, przeznaczonym dla bardzo szerokiego grona odbiorców, a dzięki licznym funkcjom zachęca do fotograficznych eksperymentów.

Jakość optyki i ogólna jakość obrazu jest również więcej niż dobra choć nie pozbawiona wad. Plusy to rozdzielczość wyższa niż nominalne 3.1 Megapikseli sensora SuperCCD SR oraz możliwość zapisu obrazów w formacie RAW. Kolory są bardzo żywe i oddane wiernie (można powiedzieć "atrakcyjnie") Wady to... rozdzielczość gorsza niż obiecywane 6.2 Megapikseli i zbyt wysoki kontrast w niektórych sytuacjach zdjęciowych (efekt rozszerzenia dynamiki jedynie na krańcach skali jasności). Brakuje korekty kontrastu i nasycenia oraz czułości ISO 1600 w rozdzielczościach wyższych niż 1M.

W związku z powyższymi uwagami trzeba stwierdzić, że FinePix F700 jest świetnym kieszonkowym aparatem o wielkiej wszechstronności i wysokiej precyzji zarówno w obrębie budowy jak i funkcjonowania systemów pomiarowych i nastawczych. Oficjalne 500 dolarów lub 3299 złotych to niemało. Na szczęście od premiery upłynęło już trochę czasu i można znaleźć znacznie lepsze oferty. Polecamy więc wszystkim przyszłym i teraźniejszym fotomaniakom, którzy lubią mieć niezawodny markowy sprzęt zawsze przy sobie.

Spis treści
Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-D OM-3 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowszy OM-3 to flagowe funkcje OM-1 zamknięte w korpusie stylizowanym na analogowego Olympusa. To także nowe kreatywne tryby. Oto, jak spisuje się w praktyce.
36
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Leica SL3-S - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe (RAW)
Nowa uniwersalna pełna klatka Leiki ma być godnym rywalem dla wydajnych zawodowych korpusów konkurencji. Na pierwszy rzut oka ma wszystko, żeby tego dokonać, czy jednak nie jest to...
19
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 okiem użytkownika Q2/Q3 - subiektywny test praktyczny
Leica Q3 43 to aparat, na który wielu fotografów czekało od dekady. Kompaktowe body premium z jasnym standardowym obiektywem jawi się jako prawdziwy Graal podróżników i fotografów ulicznych. Czy...
57