Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Ma przekątną 31,5 cala, rozdzielczość 4K UHD, sprzętową kalibrację obrazu i cenę ponad 3-krotnie mniejszą od konkurencji. Czy BenQ SW320 wstrząśnie rynkiem monitorów graficznych?
Użytkownicy komputerów PC mogą podłączyć monitor do komputera za pomocą wejścia HDMI 2.0 lub DisplayPort 1.4, podczas gdy użytkownicy komputerów MAC mogą skorzystać ze złącza mini DisplayPort 1.4. Z lewej strony dostępne są także dwa porty USB 3.0 oraz czytnik kart SD/SDHC/SDHC.
Charakterystyczne dla monitorów BenQ menu (dostępne w języku polskim) jest czytelne i intuicyjne w obsłudze. Cztery przyciski aktywują zakładki z wyjściem sygnału, trybami koloru, jasnością ekranu i generalnymi ustawieniami monitora. Poruszanie się po menu i zmienianie parametrów odbywa się płynnie, bez opóźnień.
Nawigację po menu ułatwia ponadto dodawany do zestawu okrągły sterownik. To w zasadzie pilot zdalnego sterowania monitorem, ale połączony z nim przewodem USB (szkoda, że nie bezprzewodowo). Oprócz przycisków sterujących, ma trzy przyciski funkcyjne pod którymi można zapisać na przykład konkretne tryby koloru, aby szybciej przełączać między nimi obraz.
Nowością w tym modelu jest tryb High Dynamic Range (HDR), który zwiększa ogólną dynamikę tonalną obrazu. Jest też tryb Czarno-białe wyświetlający obraz w odcieniach szarości. Wszystkie dostępne tryby obrazu w menu monitora to: Adobe RGB, sRGB, Czarno-białe, Rec. 709, DCI-P3, Dark Room, HDR, Kalibracja 1, Kalibracja 2, Niestand. 1, Niestand. 2, CAD / CAM, Animacja.
Nie zabrakło również funkcji GamutDuo. Umożliwia ona wyświetlanie dwóch różnych obrazów obok siebie np. w dwóch różnych przestrzeniach barwnych. Wymaga to podłączenia do monitora oddzielnych źródeł sygnału (np. z dwóch komputerów). Obraz z wtórnego źródła może być także wyświetlany w mniejszej ramce na tle głównego obrazu – jej rozmiar i położenie można zmieniać.