QNAP TS-251A - Podsumowanie

Serwery NAS coraz częściej zaczynają gościć w domu niejednego fotografa. Są wydajne, umożliwiają dostęp do plików z niemal każdego miejsca na świecie i natychmiastowy backup danych. Dziś sprawdzamy jak z tych zadań wywiąże się zaawansowany model QNAP TS-251A.

Autor: Michał Chrzanowski

22 Marzec 2017
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

Rozwiązanie proponowane przez firmę QNAP to prawdziwe fotograficzne centrum dowodzenia. Zapewnia wszystko to o czym może marzyć osoba, która na poważnie podchodzi do swojej pracy. Możliwość utworzenia macierzy, natychmiastowa archiwizacja danych, synchronizacja z chmurą, czy też zdalny dostęp do zapisanych plików to tylko kilka zalet modelu TS-251A. Poza tym jest to samodzielna jednostka - do efektywnej pracy potrzebuje jedynie monitora, myszki i klawiatury.

Jednak prawdziwą wisienką na torcie jest możliwość natychmiastowego przesyłania i udostępniania zapisanych treści. Dzięki temu kontakt z klientem będzie jeszcze szybszy i wygodniejszy. Do tego w App Center znajdziemy masę przydatnych programów, które zwiększają możliwości serwera NAS. Co więcej, większość zadań i operacji będziemy mogli wykonać również za pomocą urządzenia mobilnego.

Niestety mamy też do czynienia z pewnymi niedociągnięciami i zaniedbaniami ze strony producenta. Wspomnianemu App Center przydałyby się gruntowne porządki - aplikacji z podobnymi funkcjami jest zbyt wiele, a na dodatek część z nich to tak naprawdę wtyczki do istniejących już programów. Poza tym część z nich powinna zostać szybko zaktualizowana, ponieważ brak wsparcia dla plików RAW to rzecz niedopuszczalna w rozwiązaniu kierowanym do zawodowców. Jednak jak obiecuje producent, wszystko ma ulec zmianie od kwietnia. Wtedy też światło dzienne ujrzy nowa wersja systemu QTS 4.3, która będzie obsługiwać pliki RAW.

Model TS-251A to profesjonalne urządzenie dla świadomych użytkowników. Możliwości jego konfiguracji jest naprawdę wiele. Dzięki temu zarówno fotografowie, jak i filmowcy, czy też inni twórcy z branży kreatywnej będą je w stanie zoptymalizować do swoich potrzeb i preferencji. Tak więc wydane pieniądze na zakup serwera QNAP będą dobrze zainwestowane.

Plusy

  • uniwersalny design
  • wygodny sposób wymiany dysków
  • liczne złącza, w tym czytnik kart SD
  • tworzenie macierzy RAID
  • archiwizacja danych
  • synchronizacja z chmurą
  • zdalny dostęp do zapisanych treści
  • intuicyjne i czytelny panel administracyjny
  • funkcjonalne aplikacje

Minusy

  • jakość wykorzystanych materiałów
  • dublujące się programy w App Center
  • brak wsparcia dla plików RAW (wyszukiwarka Qsirch i aplikacja mobilna Qfile)
Spis treści

Następna

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Calibrite Display Plus HL - recenzja kolorymetru i kalibracja krok po kroku
Calibrite Display Plus HL - recenzja kolorymetru i kalibracja krok po kroku
Najnowsze kolorymetry Calibrite wyznaczają współczesny standard kalibracji i profilowania wyświetlaczy. Przyjrzeliśmy się, jak działa flagowy Display Plus HL. Oto nasze wnioski.
20
Czy mobilne dyski HDD mają jeszcze sens? Test SanDisk Professional G-DRIVE ArmorATD 6 TB
Czy mobilne dyski HDD mają jeszcze sens? Test SanDisk Professional G-DRIVE ArmorATD 6 TB
Konwencjonalne dyski przenośne nie mają dziś łatwo. Szybkie jak błyskawica i niesamowicie małe pamięci Flash skradły całą uwagę branży kreatywnej spychając technologię HDD głęboko w cień. Czy...
26
Samsung T9 SSD – test dysku przenośnego
Samsung T9 SSD – test dysku przenośnego
Patrząc na specyfikację, nowy topowy dysk Samsung to większa szybkość i odporność zamknięta w bardziej stylowej obudowie. I to w niezmienionej cenie. Brzmi świetnie, a jak sprawdza się w...
40