Akcesoria
Godox V100 - nowa definicja lampy reporterskiej?
Najnowszy model TVS-882ST2 dzięki zaawansowanym rozwiązaniom może przypaść do gustu fotografom lub filmowcom na co dzień rejestrującym ogromną ilość materiału.
QNAP to znany producent w świecie serwerów NAS. W jego ofercie możemy znaleźć liczne rozwiązania kierowane do mniej lub bardziej zaawansowanych użytkowników. Jednak zaprezentowany model Thunderbolt 2 NAS TVS-882ST2 został zaprojektowany z myślą o najbardziej wymagających profesjonalistach.
- TVS-882ST2 jest NAS-em, zapewniającym użytkownikom ogromną wydajność oraz rozbudowane opcje komunikacji - taka kombinacja cech świetnie się sprawdzi w przypadku najbardziej wymagających zastosowań, np. edytowania multimediów w wysokich rozdzielczościach - podkreśla Jason Hsu, Product Manager w firmie QNAP
Model TVS-882ST2 to jednostka, która powinna sprawdzić się w zastosowaniach wymagających dużej wydajności - takich jak edycji i postprodukcja zdjęć czy wideo w jakości 4K. Zapewnia szybki dostęp do danych oraz zaawansowane funkcje backupu i udostępniania różnego rodzaju plików. Urządzenie może również pracować w konfiguracji wyłącznie z dyskami SSD, co jest idealnym rozwiązaniem dla użytkowników oczekujących najwyższej wydajności.
Poza tym jednostka pracuje pod kontrolą nowego, 64-bitowego systemu operacyjnego QTS 4.3 i obsługuje technologię Thunderbolt to Ethernet (T2E) Converter, która umożliwia wykorzystanie portu Thunderbolt jako połączenia Ethernet. To z kolei pozwala użytkownikom na podłączenie do sieci urządzeń, które nie są wyposażone w port Ethernet do sieci – bez konieczności korzystania z dodatkowych przejściówek.
Jak zapewnia producent, sporą zaletą urządzenia jest również możliwość łatwej rozbudowy. Użytkownicy mogą podłączyć do modelu TVS-882ST2 do sześciu obudów rozszerzających z portami Thunderbolt 2 (TX-800P, TX-500P lub dwie obudowy rozszerzające z USB 3.0 - UX-800P lub UX-500P). Z kolei dzięki technologii VJBOD (Virtual JBOD) możliwe jest również wykorzystanie zasobów dyskowych TVS-882ST2 do rozszerzenia pojemności innych NAS-ów QNAP i tworzenia wirtualnych puli storage oraz woluminów na dyskach wirtualnych.
Virtualization Station umożliwia uruchamianie na NAS-ie maszyn wirtualnych Windows, Linux, UNIX oraz Android; Container Station integruje “lekkie” technologie wirtualizacyjne LXC oraz Docker, zaś QvPC Technology pozwala na wykorzystanie NAS-a jako komputera PC (wystarczy podłączyć do urządzenia klawiaturę, mysz i ekran HDMI). Dzięki Linux Station TVS-882ST2 może być używany również jako PC z systemem Ubuntu Linux.
Model TVS-882ST2 jest już dostępny. Więcej informacji o innych rozwiązaniach QNAP NAS oraz o tym, gdzie można nabyć urządzenia, znaleźć można na stronie www.qnap.com.