Podsumowanie

Peak Design szumnie wszedł na rynek toreb i akcesoriów fotograficznych, a kolejne rozwiązania firmy cieszą się niesłabnącą popularnością. Zobaczcie, jak kluczowe produkty sprawdzają się w praktyce.

Autor: Maciej Luśtyk

30 Sierpień 2016
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

PODSUMOWANIE

W produktach Peak Design nietrudno się zakochać. Modele Everyday Messenger 15" i 13" to chyba najlepiej zaprojektowane torby z jakimi kiedykolwiek mieliśmy do czynienia. Oferują nie tylko dużo miejsca (naprawdę dużo), ale także multum funkcji, które ułatwią życie fotografom. Wystarczy wspomnieć o oryginalnej, panelowej budowie przegród głównej komory, świetnym mechanizmie regulowania paska, wygodnym mocowaniu statywu czy bardzo dobrze przemyślanych kieszeniach. Widać, że projektowały je osoby, które znają problemy fotografujących i wiedzą jak im zaradzić.

W parze z doskonałą funkcjonalnością idzie stojące na bardzo wysokim poziomie wykonanie. Torby świetnie wyglądają, a uszyte zostały niezwykle solidnie (nitowane uchwyty i elastyczny ścieg w newralgicznych miejscach) i oferują dobre zabezpieczenie sprzętu. Wielkie brawa należą się również za prosty, ale świetnie przemyślany mechanizm zapięcia, który bije na głowę wszystkie rzepy i zatrzaski. Szkoda jedynie, że mimo zaimpregnowania tkaniny z której zostały wykonane, nie otrzymujemy żadnego wodoodpornego pokrowca. Osobom szukającym torby, która mogłaby służyć zamiennie jako torba fotograficzna i miejska może też brakować umożliwiającego szybkie wyjęcie sprzętu insertu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (15)

Bardzo pozytywnym zaskoczeniem okazał się również futerał Peak Design Field Pouch, który mimo miniaturowych rozmiarów dla wielu fotografujących bezlusterkowcami może okazać się doskonałą alternatywą dla zwykłych toreb fotograficznych. Jedynie uchwyt Capture i system wymiany obiektywów Lens Kit wzbudziły w nas mieszane uczucia. Z jednej strony mogą zwiększyć komfort pracy w sytuacjach, gdy cały dzień musimy mieć pod ręką aparat. Z drugiej, podczepione do torby nie do końca spełniają swoje zadanie - zamocowany w ten sposób aparat dość mocno się buja, wymiana obiektywu zaś wydaje się bardziej problematyczna niż gdybyśmy robili to w tradycyjny sposób, otwierając torbę i podmieniając szkła. Zwłaszcza, że te oferują bardzo wygodny dostęp do sprzętu, bez konieczności podnoszenia klapy. Wydaje nam się, że dużo lepiej sprawdzą się w przypadku mocowania na pas lub do ramienia fotograficznego plecaka.

Czy warto inwestować w system Peak Design? Absolutnie tak. Po pierwsze dlatego, że na rynku znajdziemy niewiele tak przemyślanych rozwiązań, a po drugie dlatego, że wszystkie oferowane akcesoria tworzą właśnie "system", będąc ze sobą kompatybilne. Niektórych przed zakupem może powstrzymywać cena. Około 900 zł za torbę fotograficzną to sporo, ale zapewniamy: w tym wypadku płacimy za rzeczywistą jakość i funkcjonalność, za którą w niejednej sytuacji będziemy w duchu dziękować.

 

Plusy i minusy:

+ nowoczesne, stylowe wzornictwo
+ wykonanie na najwyższym poziomie
+ niebywała funkcjonalność
+ pojemność toreb
+ mechanizm regulacji paska
+ mechanizm zamknięcia toreb
+ system zaczepów Anchor Links
+ ogólna wygoda użytkowania

- brak pokrowca przeciwdeszczowego w torbach
- niewielka rzeczywista różnica w pojemności toreb 15" i 13" (choć można to uznać również za plus)
- nie do końca funkcjonalne boczne kieszenie toreb
- niezbyt wygodny w użyciu system wymiany obiektywów Lens Kit
- brak insertu w torbach (sprawa dyskusyjna)

Więcej informacji o produktach Peak Design znajdziecie pod adresem peak-design.pl.

Spis treści

Następna

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Peak Design Travel Backpack 45L Coyote - test plecaka dla podróżnika
Peak Design Travel Backpack 45L Coyote - test plecaka dla podróżnika
Travel Backpack Coyote to nowy wariant popularnego plecaka dla twórców w podróży. Zmienił się kolor, ale też materiał, z którego został wykonany. Podczas dwumiesięcznej podróży sprawdziłem, czy...
37
Calibrite Display Plus HL - recenzja kolorymetru i kalibracja krok po kroku
Calibrite Display Plus HL - recenzja kolorymetru i kalibracja krok po kroku
Najnowsze kolorymetry Calibrite wyznaczają współczesny standard kalibracji i profilowania wyświetlaczy. Przyjrzeliśmy się, jak działa flagowy Display Plus HL. Oto nasze wnioski.
20
Czy mobilne dyski HDD mają jeszcze sens? Test SanDisk Professional G-DRIVE ArmorATD 6 TB
Czy mobilne dyski HDD mają jeszcze sens? Test SanDisk Professional G-DRIVE ArmorATD 6 TB
Konwencjonalne dyski przenośne nie mają dziś łatwo. Szybkie jak błyskawica i niesamowicie małe pamięci Flash skradły całą uwagę branży kreatywnej spychając technologię HDD głęboko w cień. Czy...
27
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)