Wydarzenia
Sprawdź promocje Black Friday w Cyfrowe.pl
DNP Fotolusio DS40 to drukarka termosublimacyjna, która może zastąpić minilab - jest jednak od niego znacznie tańsza, mniejsza i prostsza w obsłudze. Zapraszamy do lektury naszego testu i bliższego zaznajomienia się z tym ciekawym produktem.
Drukarka termosublimacyjna Fotolusio to fotograficzny "kombajn" w pigułce. Znajdzie zastosowanie w małych punktach foto, w studiach fotograficznych oraz u fotografów "eventowych", szkolnych i ślubnych. Wszędzie tam gdzie potrzebna jest duża liczba odbitek w krótkim czasie. Odbitek, które możemy od razu dotykać i sprzedawać właściwie na miejscu.
Do dużych zalet wydruków termosublimacyjnych trzeba zaliczyć suchość całego procesu i samej odbitki od razu po wydruku. Zdjęcie możemy dotykać od razu po wyjęciu z drukarki. Kolejnym plusem jest ich trwałość. Dzięki folii ochronnej zdjęcia naprawdę trudno zniszczyć. Dopiero kilkudniowe wystawienie zdjęcia na warunki atmosferyczne i drapanie paznokciem dało jej radę.
Jeżeli chodzi o jakość wydruków to nie mamy większych zastrzeżeń. Technologia termosublimacji poszła do przodu, co widać po porównaniu zdjęć z DNP Fotolusio DS40 z odbitkami z labu. Poza delikatnie mniejszą pojemnością tonalną w światłach trudno znaleźć wyraźne różnice. Zdjęcia z DNP DS40 prezentują się naturalnie, a ich kolorystyka jest odpowiednio nasycona.
W naszej procedurze testowej drukarka DNP Fotolusio DS40 uzyskała 82/100 punktów co jest wynikiem bardzo przyzwoitym. W części poświęconej trwałości druku DS40 otrzymała maksymalną ocenę 30/30 punktów.
Także część poświęcona jakości druku wypadała bardzo przyzwoicie. Drukarka otrzymała 52/70 punktów, wychodząc obronną ręką z większości prób. Zastrzeżenia mamy do reprodukcji radialnego gradientu i delikatnych linii oraz linii schodzących się do czerni. Poza tymi zastrzeżeniami DNP Fotolusio DS40 radzi sobie bardzo dobrze.
+ suchy procesu termosublimacji
+ trwałość wydruków
+ łatwa obsługa
+ kolorystyka
+ reprodukcja kolorowych gradientów
+ niska cena w porównaniu z minilabem
- reprodukcja radialnego gradientu
- reprodukcja delikatnych lini